Aktuální opatření v Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  09. 05. 2021


Od pondělí 10. května otevíráme prodejny se suvenýry. A mění se i pravidla pro respirátory a roušky. 

Přístupné jsou venkovní prostory zoo. Maximální počet návštěvníků v jeden čas je 4 000. Otevřeno máme do 19.00 Přístupné jsou venkovní prostory zoo. Maximální počet návštěvníků v jeden čas je 4 000. Otevřeno máme do 19.00

Povinnost mít nasazený respirátor platí uvnitř všech prodejen v areálu. Ve venkovních prostorech zoo ochranu nosu a úst mít nemusíte, pokud si od ostatních lidí udržíte vzdálenost 2 metry (neplatí pro členy jedné domácnosti//rodiny). Odstup si prosím udržujte zejména při čekání ve frontách.

Pavilony a restaurace zůstávají uzavřené. Otevírací doba byla prodloužena od 9 do 19 hodin.

Zejména o víkendu prosím sledujte aktuální stav návštěvnosti v záhlaví našeho webu, případně zvažte, zda nebude lepší, abyste zoo navštívili později.

A jaká další opatření platí? Připravili jsme souhrn nejčastějších otázek a odpovědí:

1. Jaký je limit? Stále 4 000 návštěvníků v jeden moment (v záhlaví webu je dostupná aktuální návštěvnost)

2. Přijímáte rezervace? Ne. Díky tomu však můžeme každý den uvítat mnohem více návštěvníků než v případě příjmu rezervací

3. Co když se zoo zavře? Nevadí. Každý odchozí návštěvník okamžitě uvolní místo novému.

4. Dá se u vás najíst? Ano. Restaurace jsou sice zavřené, ale výdejních okének je dostatek po celém areálu.

5. Respirátor/rouška? Nošení ochrany dýchacích cest se řídí aktuálním nařízením MZ ČR, respirátory jsou tedy povinné ve vnitřních prostorech. Venku je respirátor, nanorouška či zdravotnická rouška povinná tam, kde nelze dodržet dvoumetrovou vzdálenost od ostatních. 

Semafor na webu Zoo Praha

Rychlou informaci o tom, jak je zoo aktuálně naplněna, naleznete v pravé horní části webu v podobě jedné z těchto tří cedulek:

Venkovní prostory zoo jsou přístupné bez omezení, kapacita nenaplněna.Venkovní prostory zoo jsou přístupné bez omezení, kapacita nenaplněna.

Již dorazilo 3 000 návštěvníků, je možné, že se budou tvořit fronty.Již dorazilo 3 000 návštěvníků, je možné, že se budou tvořit fronty. 

Další zájemce vpouštíme postupně, jak odcházející lidé uvolňují místo.Další zájemce vpouštíme postupně, jak odcházející lidé uvolňují místo.

Co by vás ještě mohlo zajímat

V jakém režimu Zoo Praha nyní funguje?
Vzhledem k tomu, že areál se podle vládního rozhodnutí smí naplnit pouze na 20 % kapacity, během víkendů s hezkým počasím nám nezbývá, než počet návštěvníků regulovat tak, aby v žádném okamžiku nepřekročil 4 000 osob. Proto doporučujeme na víkendové dny plánovat návštěvu na dopoledne, či naopak na odpoledne – to by mělo vést k tomu, že se v zoo vystřídá více návštěvníků, a tudíž se sníží riziko, že se na velký počet zájemců nedostane. Ve všední dny, kdy je návštěvnost mnohem nižší, žádné podobné restrikce s největší pravděpodobností hrozit nebudou.

Jsou otevřeny stánky s občerstvením?
V areálu probíhá pouze okénkový prodej občerstvení.

Jak je to s nošením respirátorů a s dezinfekcí v areálu?
Při návštěvě zoo jsou povinné respirátory FFP2 či jejich ekvivalent uvnitř prodejen v areálu. Ochrana nosu a úst je dále povinná ve venkovních prostorech tam, kde nelze dodržet 2metrový odstup od ostatních včetně čekání ve frontách. Po areálu jsou rozmístěny bezdotykové dezinfekční stojany.

Jak je kontrolován počet návštěvníků v areálu?
Návštěvnický servis Zoo Praha po celý den sleduje aktuální počet návštěvníků v areálu. Je také zprovozněno počítadlo návštěvníků v záhlaví webových stránek www.zoopraha.cz. Počet návštěvníků v areálu tedy budeme dle těchto údajů regulovat.

Jak probíhá prodej vstupenek?
Doporučujeme zakoupit elektronickou vstupenku prostřednictvím aplikace vstupenka.zoopraha.cz. Vstupenky je však možné zakoupit i na místě v pokladnách.

Jaká je otevírací doba? A jak fungují parkoviště?
Otevírací doba je ve všední dny i o víkendu od 9 do 19 hodin. Ve všední dny je otevřen hlavní a jižní vchod do areálu a návštěvníci mohou využít jižní parkoviště a parkoviště u zámku. O víkendech budou navíc vždy otevřeny ještě severní vstup a severní parkoviště.

Je v provozu lanovka?
Ano, lanovka v Zoo Praha je v běžném provozu.

Jak je to s prodloužení permanentních vstupenek?
Majitelé permanentních vstupenek si mohou požádat o prodloužení jejich platnosti.

Budou k vidění všechna venkovní zvířata?
Ano, budou k vidění všechna zvířata, která jsou v tuto roční dobu ve venkovních expozicích. Vzhledem k ukončení mimořádných veterinárních opatření v souvislosti s výskytem covidu v pavilonu goril a šelem je znovu otevřen přístup k venkovnímu výběhu goril a cesta kolem lvů. Zde prosíme, abyste měli nasazený respirátor FFP2 nebo jeho ekvivalent. 
Až do odvolání se nebudou konat komentovaná krmení a setkání u zvířat. 

Děkujeme za pochopení!

Jak zoo pomoci

Často se nás ptáte, zda můžete zoo v této době podpořit i jinak než návštěvou. Moc vám za tyto projevy přízně děkujeme! Možností, jak zoo pomoci, je hned několik:

  • Zapojte se do projektu Stravenky pro zvířata a podpořte svého zvířecího oblíbence nákupem symbolické krmné dávky.
  • Zoo podpoříte také nákupem v našem e-shopu. Vybrat si tu můžete z bohaté nabídky suvenýrůtiskovin i stylového oblečení.


A nezapomeňte, že vaši podporu potřebují i další zoologické zahrady. Výčet těch, za něž se můžeme zaručit, najdete v tomto sloupku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Děkujeme vám a těšíme se na viděnou v Zoo Praha! 


Přístupné jsou venkovní prostory zoo. Maximální počet návštěvníků v jeden čas je 4 000. Otevřeno máme do 19.00

Od pondělí 10. května otevíráme prodejny se suvenýry. A mění se i pravidla pro respirátory a roušky. 

V neděli 9. května od 17 hodin se uskuteční online koncert „Hrajeme pro 20 zoo“. Jeho cílem je podpořit zoologické zahrady sdružené v UCSZOO – Unii českých a slovenských zoologických zahrad, které se z důvodu několikaměsíční...
Přihlášení k newsletteru