Aktuální opatření v Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  09. 09. 2021


Zoo Praha je již otevřena na 100 % kapacity. Počet lidí v pavilonech je limitován tak, aby bylo možné dodržet 1,5 metrový rozestup mezi návštěvníky.

Pokladny a pavilony jsou otevřeny do 19.00, v areálu můžete zůstat až do 21.00. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Pokladny a pavilony jsou otevřeny do 19.00, v areálu můžete zůstat až do 21.00. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Uzavřen zůstává pouze pavilon Indonéská džungle, v němž probíhá rekonstrukce, a Ostrov lemurů z důvodu neukázněnosti některých návštěvníků, kteří nedodržovali hygienická opatření důležitá nejen pro ochranu lidí, ale i našich zvířat.

Pro vstup do zoo není třeba předkládat testy na covid-19 ani čestné prohlášení. Povinnost průkazu testu, prodělání nemoci nebo očkování se vztahuje jen na skupinové prohlídky.

Po areálu jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí, použijte ji prosím zejména před vstupem do pavilonů, expozic, restaurací, obchodů a na toaletách.

 

Pro vstup do restaurací platí tato pravidla:

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 14601/2021-16/MIN/KAN je vstup do restaurace povolen pouze osobám (s výjimkou dítěte do 6 let věku), které jsou schopné se na místě prokázat:

a) potvrzením o negativním antigenním testu na SARS-CoV-2 ne starším 72 hodin nebo negativním RT-PCR testem ne starším 7 dní, nebo
b) potvrzením o očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 14 dní po aplikaci poslední dávky), nebo
c) jsou schopné prokázat imunitu po prodělaném onemocnění SARS-CoV-2, pokud od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Děkujeme za pochopení.

Elektronická vstupenka

Doporučujeme vám nákup elektronické vstupenky. Je to rychlé, snadné a nebudete muset čekat u pokladny – se vstupenkou v mobilu půjdete rovnou k turniketům. Platnost elektronické vstupenky je půl roku od zakoupení.

Co by vás ještě mohlo zajímat

V jakém režimu Zoo Praha nyní funguje?
Zoo Praha je nyní otevřena na 100 % kapacity (maximimální počet návštěvníků v jeden čas již neplatí).

Dá se u vás najíst?
Ano, nyní jsou otevřeny již i vnitřní prostory restaurací. Dodržujte prosím opatření uvedená výše a u každé jednotlivé provozovny.

Jak je to s nošením respirátorů a s dezinfekcí v areálu?
Nošení ochrany dýchacích cest se řídí aktuálním nařízením MZ ČR, respirátory jsou tedy povinné ve vnitřních prostorech (tedy v prodejnách se suvenýry, v restauracích a na WC). Venku ochranu nosu a úst mít nemusíte, pokud si od ostatních lidí udržíte vzdálenost 2 metry (neplatí pro členy jedné domácnosti//rodiny). Odstup si prosím udržujte zejména při čekání ve frontách.

Jak probíhá prodej vstupenek?
Doporučujeme zakoupit elektronickou vstupenku prostřednictvím aplikace vstupenka.zoopraha.cz. Vstupenky je však možné zakoupit i na místě v pokladnách. Preferujeme platbu kartou.

Jaká je otevírací doba? A jak fungují parkoviště?
Otevírací doba je ve všední dny i o víkendu od 9 do 18 hodin. Ve všední dny je otevřen hlavní a jižní vchod do areálu a návštěvníci mohou využít jižní parkoviště a parkoviště u zámku. O víkendech budou navíc vždy otevřeny ještě severní vstup a severní parkoviště.

Je v provozu lanovka?
Ano, lanovka v Zoo Praha je v běžném provozu.

Jak je to s prodloužení permanentních vstupenek?
Majitelé permanentních vstupenek si mohou požádat o prodloužení jejich platnosti.

Děkujeme za pochopení!

Jak zoo pomoci

Často se nás ptáte, zda můžete zoo v této době podpořit i jinak než návštěvou. Moc vám za tyto projevy přízně děkujeme! Možností, jak zoo pomoci, je hned několik:

  • Zapojte se do projektu Stravenky pro zvířata a podpořte svého zvířecího oblíbence nákupem symbolické krmné dávky.
  • Zoo podpoříte také nákupem v našem e-shopu. Vybrat si tu můžete z bohaté nabídky suvenýrůtiskovin i stylového oblečení.


A nezapomeňte, že vaši podporu potřebují i další zoologické zahrady. Výčet těch, za něž se můžeme zaručit, najdete v tomto sloupku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Děkujeme vám a těšíme se na viděnou v Zoo Praha! 


Vzhledem k sílícímu větru jsme se rozhodli Zoo Praha po zbytek dne (čtvrtek 21. října) uzavřít.

Historicky jde teprve o šesté udělení tohoto světově největšího vyznamenání pro zoologické zahrady. WAZA Conservation Award získala Zoo Praha za svůj projekt Návrat divokých koní. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zoo Praha je od dnešního dne držitelem nejvyššího ocenění Světové asociace zoologických zahrad a akvárií WAZA Conservation Award. Získala jej za projekt Návrat divokých koní a za dlouholetý přínos k záchraně koně Převalského....
Přihlášení k newsletteru