Aktuální opatření v Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  26. 06. 2021


Zoo Praha je již otevřena na 100 % kapacity. Pro vnitřní pavilony platí limit počtu osob – maximálně jedna osoba na 10 m2 vnitřní plochy určené pro veřejnost. Otevřena je již většina pavilonů.

Přístupné jsou venkovní prostory zoo, pět vnitřních pavilonů, prodejny se suvenýry, restaurace a samozřejmě toalety. Otevřeno máme do 21.00. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Přístupné jsou venkovní prostory zoo, pět vnitřních pavilonů, prodejny se suvenýry, restaurace a samozřejmě toalety. Otevřeno máme do 21.00. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Uzavřen zůstává pouze Ostrov lemurů a pavilony Sečuán, Čambal a Indonéská džungle (uzavřena od 26. 7. z důvodu rekonstrukce).

Pro vstup do zoo není třeba předkládat testy na covid-19 ani čestné prohlášení. Povinnost průkazu testu, prodělání nemoci nebo očkování se vztahuje jen na skupinové prohlídky.

Po areálu jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí, použijte ji prosím zejména před vstupem do pavilonů, expozic, restaurací, obchodů a na toaletách.

 

Pro vstup do restaurací platí tato pravidla:

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 14601/2021-16/MIN/KAN je vstup do restaurace povolen pouze osobám (s výjimkou dítěte do 6 let věku), které jsou schopné se na místě prokázat:

a) potvrzením o negativním antigenním testu na SARS-CoV-2 ne starším 72 hodin nebo negativním RT-PCR testem ne starším 7 dní, nebo
b) potvrzením o očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 14 dní po aplikaci poslední dávky), nebo
c) jsou schopné prokázat imunitu po prodělaném onemocnění SARS-CoV-2, pokud od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Děkujeme za pochopení.

Elektronická vstupenka

Doporučujeme vám nákup elektronické vstupenky. Je to rychlé, snadné a nebudete muset čekat u pokladny – se vstupenkou v mobilu půjdete rovnou k turniketům. Platnost elektronické vstupenky je půl roku od zakoupení.

Co by vás ještě mohlo zajímat

V jakém režimu Zoo Praha nyní funguje?
Zoo Praha je nyní otevřena na 100 % kapacity (maximimální počet návštěvníků v jeden čas již neplatí).

Dá se u vás najíst?
Ano, nyní jsou otevřeny již i vnitřní prostory restaurací. Dodržujte prosím opatření uvedená výše a u každé jednotlivé provozovny.

Jak je to s nošením respirátorů a s dezinfekcí v areálu?
Nošení ochrany dýchacích cest se řídí aktuálním nařízením MZ ČR, respirátory jsou tedy povinné ve vnitřních prostorech (tedy v prodejnách se suvenýry, v restauracích a na WC). Venku ochranu nosu a úst mít nemusíte, pokud si od ostatních lidí udržíte vzdálenost 2 metry (neplatí pro členy jedné domácnosti//rodiny). Odstup si prosím udržujte zejména při čekání ve frontách.

Jak probíhá prodej vstupenek?
Doporučujeme zakoupit elektronickou vstupenku prostřednictvím aplikace vstupenka.zoopraha.cz. Vstupenky je však možné zakoupit i na místě v pokladnách. Preferujeme platbu kartou.

Jaká je otevírací doba? A jak fungují parkoviště?
Otevírací doba je ve všední dny i o víkendu od 9 do 21 hodin*. Ve všední dny je otevřen hlavní a jižní vchod do areálu a návštěvníci mohou využít jižní parkoviště a parkoviště u zámku. O víkendech budou navíc vždy otevřeny ještě severní vstup a severní parkoviště.

* Turnikety, pokladny se vstupenkami do zoo, pavilony a atrakce, obchody se suvenýry, restaurace a stánky s občerstvením zavírají v 19.00, v areálu však můžete zůstat do 21.00 hodin

Je v provozu lanovka?
Ano, lanovka v Zoo Praha je v běžném provozu.

Jak je to s prodloužení permanentních vstupenek?
Majitelé permanentních vstupenek si mohou požádat o prodloužení jejich platnosti.

Děkujeme za pochopení!

Jak zoo pomoci

Často se nás ptáte, zda můžete zoo v této době podpořit i jinak než návštěvou. Moc vám za tyto projevy přízně děkujeme! Možností, jak zoo pomoci, je hned několik:

  • Zapojte se do projektu Stravenky pro zvířata a podpořte svého zvířecího oblíbence nákupem symbolické krmné dávky.
  • Zoo podpoříte také nákupem v našem e-shopu. Vybrat si tu můžete z bohaté nabídky suvenýrůtiskovin i stylového oblečení.


A nezapomeňte, že vaši podporu potřebují i další zoologické zahrady. Výčet těch, za něž se můžeme zaručit, najdete v tomto sloupku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Děkujeme vám a těšíme se na viděnou v Zoo Praha! 


Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru