Výjimečný projekt na dobu karantény: Krátce ze zoo

Ostatní články

Petra Sivová  |  20. 03. 2020


Skvělé ohlasy návštěvníků a příznivců Zoo Praha mají krátká videa, která na sociálních sítích zveřejňují její zaměstnanci v čele s ředitelem. Krátká videa pořízená pouze mobilními telefony zachycují různé aspekty života v zoologické zahradě uzavřené pro veřejnost. Týkají se pochopitelně především zvířat a poskytují zájemcům informace, poučení a rovněž v době karantény vítané rozptýlení. Denně je publikováno šest videí o stopáži od půl minuty do dvou minut. Všechna tato videa agreguje kanál Krátce ze zoo na YouTube.

K nejúspěšnějším videím patří ta s gorilí rodinou, zejména Richardem. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha. K nejúspěšnějším videím patří ta s gorilí rodinou, zejména Richardem. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

„Po uzavření Zoo Praha v pátek 13. března jsme začali být dotazováni, zda nějakým způsobem nezprostředkujeme dění uvnitř,” vysvětluje iniciátor projektu, ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Začali jsme proto uvažovat o různých internetových přenosech. To by však znamenalo, že se po areálu zoologické zahrady budou pohybovat další lidé, kteří by je zajišťovali. Naším cílem přitom bylo, aby zde naopak bylo lidí co nejméně; naším cílem je předejít šíření nákazy. Proto jsem v pondělí 16. března bez dlouhého rozmýšlení zkusil na telefon natočit úplně jednoduché krátké video a zveřejnil jsem ho na Facebooku. Pak jsem udělal druhé a třetí. K mému překvapení si tato improvizovaná videa našla své diváky. A když mi zajímavé záběry začali posílat i kolegové-chovatelé, rozhodli jsme se provozovat YT kanál složený z kratičkých příspěvků ze Zoo Praha.”

V zavřené Zoo Praha je nyní provoz omezen na minimum; v jejím areálu pracují hlavně ti, kdo mají na starost zvířata a nejzákladnější provoz: kurátoři, chovatelé, veterinář, krmiváři, údržbáři a podobně. Hrubým odhadem je nyní v zahradě ve srovnání s obvyklým stavem asi třetina pracovníků.
Kanál Krátce ze zoo najdete ZDE.

Diváky také hodně zaujalo video z výběhu ledních medvědů. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha. Diváky také hodně zaujalo video z výběhu ledních medvědů. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha.


Uzavřená Zoo Praha v rámci opatření proti šíření koronaviru. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Pracovní a vzdělávací listy nabídla Zoo Praha českým školám, aby jim aspoň částečně pomohla ve výuce za současných nesnadných podmínek. Listy vhodně doplňují probíranou látku v přírodopisu, biologii a příbuzných...

K nejúspěšnějším videím patří ta s gorilí rodinou, zejména Richardem. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Skvělé ohlasy návštěvníků a příznivců Zoo Praha mají krátká videa, která na sociálních sítích zveřejňují její zaměstnanci v čele s ředitelem. Krátká videa pořízená pouze mobilními telefony zachycují různé aspekty...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní