O víkendu proběhl již 9. ročník Gastonova memoriálu

Ostatní články

Alena Šteffelová  |  30. 08. 2017


Před patnácti lety všichni se zatajeným dechem sledovali příběh lachtana Gastona, jehož z expozice v naší zoo odnesla povodeň. Lachtan unášený velkou vodou v roce 2002 doplaval 300 km až do Německa. Ač jeho příběh měl smutný konec a tento statečný ploutvonožec uhynul vyčerpáním, jeho jméno nebylo zapomenuto. Žije dál a nese jej i extrémně dlouhý plavecký závod. Letos se konal již jeho devátý ročník.

Foto: cesnektom Foto: cesnektom

Na start letošního závodu se postavilo 53 plavců a všichni i přes prožité krize a vyčerpání 25 kilometrů dlouhý závod dokončili. V něm v kategorii mužů zvítězil Michal Spurný z České Lípy a mezi ženami doplavala první Renata Nováková z Pardubic. Obdiv si rovněž vysloužil Jiří Bayer, který i přes svůj hendikep závod úspěšně dokončil v čase 5 hodin a 31 minut. Vítězové jednotlivých kategorií pak obdrželi, kromě dalších hodnotných cen, také vstupenky do pražské ZOO, aby mohli osobně pozdravit potomky lachtana Gastona. Jeho památka tak bude žít dále společně s tímto závodem. 

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní