O víkendu proběhl již 9. ročník Gastonova memoriálu

Ostatní články

Alena Šteffelová  |  30. 08. 2017


Před patnácti lety všichni se zatajeným dechem sledovali příběh lachtana Gastona, jehož z expozice v naší zoo odnesla povodeň. Lachtan unášený velkou vodou v roce 2002 doplaval 300 km až do Německa. Ač jeho příběh měl smutný konec a tento statečný ploutvonožec uhynul vyčerpáním, jeho jméno nebylo zapomenuto. Žije dál a nese jej i extrémně dlouhý plavecký závod. Letos se konal již jeho devátý ročník.

Foto: cesnektom Foto: cesnektom

Na start letošního závodu se postavilo 53 plavců a všichni i přes prožité krize a vyčerpání 25 kilometrů dlouhý závod dokončili. V něm v kategorii mužů zvítězil Michal Spurný z České Lípy a mezi ženami doplavala první Renata Nováková z Pardubic. Obdiv si rovněž vysloužil Jiří Bayer, který i přes svůj hendikep závod úspěšně dokončil v čase 5 hodin a 31 minut. Vítězové jednotlivých kategorií pak obdrželi, kromě dalších hodnotných cen, také vstupenky do pražské ZOO, aby mohli osobně pozdravit potomky lachtana Gastona. Jeho památka tak bude žít dále společně s tímto závodem. 

 


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní