O víkendu proběhl již 9. ročník Gastonova memoriálu

Ostatní články

Alena Šteffelová  |  30. 08. 2017


Před patnácti lety všichni se zatajeným dechem sledovali příběh lachtana Gastona, jehož z expozice v naší zoo odnesla povodeň. Lachtan unášený velkou vodou v roce 2002 doplaval 300 km až do Německa. Ač jeho příběh měl smutný konec a tento statečný ploutvonožec uhynul vyčerpáním, jeho jméno nebylo zapomenuto. Žije dál a nese jej i extrémně dlouhý plavecký závod. Letos se konal již jeho devátý ročník.

Foto: cesnektom Foto: cesnektom

Na start letošního závodu se postavilo 53 plavců a všichni i přes prožité krize a vyčerpání 25 kilometrů dlouhý závod dokončili. V něm v kategorii mužů zvítězil Michal Spurný z České Lípy a mezi ženami doplavala první Renata Nováková z Pardubic. Obdiv si rovněž vysloužil Jiří Bayer, který i přes svůj hendikep závod úspěšně dokončil v čase 5 hodin a 31 minut. Vítězové jednotlivých kategorií pak obdrželi, kromě dalších hodnotných cen, také vstupenky do pražské ZOO, aby mohli osobně pozdravit potomky lachtana Gastona. Jeho památka tak bude žít dále společně s tímto závodem. 

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní