Běh pro Zoo Praha

Ostatní články

Jana Myslivečková  |  23. 04. 2017

V neděli 23. dubna se uskutečnil již 3. ročník „Běhu pro Zoo Praha“, pořádaný spolkem Drosophila a Pedagogickou fakultou. Běhu se zúčastnilo celkem 542 běžců.

Trať závodu pro dospělé činila 5 a 10 kilometrů, v kategoriích ženy a muži. Pro dětské účastníky byly připraveny tři krátké tratě na 300, 600 a 900 metrů. V kategorii ženy zvítězila na trati 5 km Barbora Radová, na trati 10 km Radka Churáňová. V kategorii mužů v běhu na 5 kilometrů zvítězil Michal Černý, v běhu na 10 km Michal Burian a Jan Rada.

Celkový výtěžek startovného letošního „Běhu pro zoo“ činí 94 800 korun a je věnován na projekty Zoo Praha „Pomáháme jim přežit“. Účastníci běhu přinesli také 200 kusů vysloužilých mobilů, za které vyplácí zoo společnost REMA Systém 10 Kč/ks. Výtěžek jde na ochranu goril v přírodě.

Veliké poděkování patří všem běžcům, kteří se dnešního Běhu pro zoo zúčastnili a organizátorům závodu.

Více informací o tom, jak pomoci ohroženým druhům, se dozvíte ZDE.