Smutná zpráva

Ostatní články

Zoo Praha  |  28. 09. 2016


V den oslav se do Zoo Praha bohužel donesla smutná zpráva. Opustil nás náš bývalý dlouholetý zaměstnanec RNDr. Petr Šulc (nar. 7. 3. 1937).

Dr. Petr Šulc se Soňou. Foto: Archiv Zoo Praha Dr. Petr Šulc se Soňou. Foto: Archiv Zoo Praha

Dr. Petr Šulc vystudoval parazitologii na Přírodovědné fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po nástupu do Zoo Praha v roce 1959 začal pracovat jako zaměstnanec a později jako vedoucí karantény. Jeho rukama tak prošla řada slavných zvířat, jako byly první pražské gorily Titan a Nigra, orangutani Kama a Soňa, hrošice Zuzana a dodnes žijící indická slonice Gulab.

Kromě odchovu choulostivých mláďat lidoopů mu také vděčíme za získání prvních hrabáčů kapských – Bojsy a Nebojsy. V Zoo Praha pracoval dlouhých 38 let.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní