Smutná zpráva

Ostatní články

Zoo Praha  |  28. 09. 2016


V den oslav se do Zoo Praha bohužel donesla smutná zpráva. Opustil nás náš bývalý dlouholetý zaměstnanec RNDr. Petr Šulc (nar. 7. 3. 1937).

Dr. Petr Šulc se Soňou. Foto: Archiv Zoo Praha Dr. Petr Šulc se Soňou. Foto: Archiv Zoo Praha

Dr. Petr Šulc vystudoval parazitologii na Přírodovědné fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po nástupu do Zoo Praha v roce 1959 začal pracovat jako zaměstnanec a později jako vedoucí karantény. Jeho rukama tak prošla řada slavných zvířat, jako byly první pražské gorily Titan a Nigra, orangutani Kama a Soňa, hrošice Zuzana a dodnes žijící indická slonice Gulab.

Kromě odchovu choulostivých mláďat lidoopů mu také vděčíme za získání prvních hrabáčů kapských – Bojsy a Nebojsy. V Zoo Praha pracoval dlouhých 38 let.


Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.

V Zoo Praha začíná velké mapování volně žijících živočichů a rostlin. Díky aplikaci iNaturalist se do něj může zapojit každý. Akce je zároveň přípravou na mezinárodní klání City Nature Challenge.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní