Sdělení Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  27. 09. 2016


Jsme připraveni zahájit výstavbu Nového pavilonu goril. Bohužel, kvůli obstrukcím Městské části Praha-Troja, to není možné a prodlužuje se tak doba, po kterou jsou naše gorily ohroženy na životě případnou povodní.

Zdroj: Zoo Praha Zdroj: Zoo Praha

Stávající Pavilon goril byl bohužel před lety nešťastně umístěn v nejnižším místě areálu Zoo Praha. V roce 2002 byl během povodně zcela zaplaven a utopil se v něm gorilí sameček Pong. Podruhé došlo k zaplavení pavilonu při povodních v roce 2013 a celá gorilí rodina se opět ocitla ve vážném ohrožení.

Nový pavilon goril by se v letošním roce již mohl začít stavět – nebýt odvolání proti rozhodnutí o umístění stavby, která podala Městská část Praha-Troja a s ní dva spolky. Zoo Praha s těmito odvoláními jednoznačně nesouhlasí. Odvolání jsou nedůvodná a veškeré v nich uvedené námitky neopodstatněné a zástupné. Záměr stavby nového pavilonu je zpracován kvalitně s veškerou odbornou erudicí, což ostatně dokládají vyjádření relevantních orgánů. Nový pavilon je velmi citlivě navržen i s ohledem na krajinný ráz, který nijak nenarušuje.

Prostředky na výstavbu Nového pavilonu goril uvolnil zřizovatel Zoo Praha, tedy Magistrát hl. m. Prahy, a přispělo na něj rovněž 17 659 jednotlivých dárců z řad veřejnosti částkou 31 061 685 Kč.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní