Sdělení Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  27. 09. 2016


Jsme připraveni zahájit výstavbu Nového pavilonu goril. Bohužel, kvůli obstrukcím Městské části Praha-Troja, to není možné a prodlužuje se tak doba, po kterou jsou naše gorily ohroženy na životě případnou povodní.

Zdroj: Zoo Praha Zdroj: Zoo Praha

Stávající Pavilon goril byl bohužel před lety nešťastně umístěn v nejnižším místě areálu Zoo Praha. V roce 2002 byl během povodně zcela zaplaven a utopil se v něm gorilí sameček Pong. Podruhé došlo k zaplavení pavilonu při povodních v roce 2013 a celá gorilí rodina se opět ocitla ve vážném ohrožení.

Nový pavilon goril by se v letošním roce již mohl začít stavět – nebýt odvolání proti rozhodnutí o umístění stavby, která podala Městská část Praha-Troja a s ní dva spolky. Zoo Praha s těmito odvoláními jednoznačně nesouhlasí. Odvolání jsou nedůvodná a veškeré v nich uvedené námitky neopodstatněné a zástupné. Záměr stavby nového pavilonu je zpracován kvalitně s veškerou odbornou erudicí, což ostatně dokládají vyjádření relevantních orgánů. Nový pavilon je velmi citlivě navržen i s ohledem na krajinný ráz, který nijak nenarušuje.

Prostředky na výstavbu Nového pavilonu goril uvolnil zřizovatel Zoo Praha, tedy Magistrát hl. m. Prahy, a přispělo na něj rovněž 17 659 jednotlivých dárců z řad veřejnosti částkou 31 061 685 Kč.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní