Výsledky soutěže Cesta kolem světa za jeden den

Ostatní články

Zoo Praha  |  07. 09. 2016


Letní prázdniny skončily a je naší milou povinností vyhlásit výsledky soutěže Cesta kolem světa za 1 den, která probíhala poslední letní víkend 27. a 28. srpna.

Klokan rudý. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Klokan rudý. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Předně bychom rádi poděkovali všem, kteří se do soutěže zapojili a pogratulovali každému, kdo zvládl získat všechna razítka a našel nejvyšší a nejnižší bod v pražské zoo. O celkovém umístění na stupních vítězů rozhodovala odpověď na tipovací otázku umístěnou na vyhlídce u klokanů rudých, která zněla: „Kolik návštěvníků projde branami Zoo Praha za měsíc srpen?“

Odpověď jsme se samozřejmě dozvěděli až po skončení srpna a celková suma návštěvníků za poslední letní měsíc nás mile překvapila. Celkově totiž do pražské zoo v srpnu přišlo 242 095 návštěvníků. Níže jsou uvedeni vítězové soutěže, kteří si od nás odnesou zajímavé ceny.

1. místo: Eva Debnárová (tip: 241 285)

2. místo: Klárka Prosková/Rychetzká (tip: 245 000)

3. místo: Ivetka Špačková (tip: 238 450)

4. a 5. místo: Kristýna Šváhová (tip: 246 491) a Andrej Kugler (tip: 247 582)


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní