Nový přírůstek u lamy guanako

Novinky u zvířat

Jana Ondrejechová  |  11. 09. 2015


Včera se v pražské zoo narodilo další roztomilé mládě lamy guanako. V letošním roce se jedná o již druhý přírůstek u tohoto druhu lam. První přišel na svět v polovině července samici Princezně. Včerejší mládě se narodilo v odpoledních hodinách venku ve výběhu.

Mládě lamy guanako se narodilo v odpoledních hodinách ve venkovní expozici. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mládě lamy guanako se narodilo v odpoledních hodinách ve venkovní expozici. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Lamy guanako přestávají být v zoologických zahradách běžně k vidění, přestože dříve bývaly chované hojně. V dnešní době je vytlačily zejména vikuně nebo alpaky. Návštěvníci Zoo Praha mají možnost lamy guanako vidět ve venkovní expozici v horní části zoo naproti antilopám vraným. Nově s dvěma letošními mláďaty. Lamy guanako patří mezi otužilá zvířata a venku jsou tak k vidění prakticky během celého roku.

V letošním roce se jedná o druhé mládě u lam guanako. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Nakládání Duni do letadla v Santanderu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Dnes ráno započala cesta gorily nížinné Duni – dcery slavné Moji – ze španělského Cabárcena do Zoo Praha. Tam se stane součástí nové chovné skupiny, kterou povede samec Kisumu.

Kisumu v Zoo Schmiding. Fotografie pořízené již v Praze vzhledem k podmínkám karantény prozatím poskytnout nemůžeme. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dnes v 1.05 ráno vyběhl z přepravního boxu do zázemí nového pavilonu goril samec Kisumu. Jeho přeprava z rakouské Zoo Schmiding, kde žil doposud, trvala pět hodin.




Přihlášení k newsletteru