Oslava Mezinárodního dne orangutanů

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  19. 08. 2015


Zoo Praha se dnes připojila k oslavám Mezinárodního dne orangutanů. V průběhu dne jsme návštěvníky fotografovali a jejich originální fotopřání na podporu orangutanů byla průběžně zveřejňována na facebookové stránce Mezinárodního dne orangutanů (International Orangutan Day).

Oslava mezinárodního dne orangutanů v Zoo Praha. Foto: Ondřej Kotek, Zoo Praha Oslava mezinárodního dne orangutanů v Zoo Praha. Foto: Ondřej Kotek, Zoo Praha

Naše orangutaní rodina si v rámci oslavy pochutnala na dortu z ovoce a zeleniny, největší radost měla malá Diri. Oba druhy orangutanů, sumaterští i bornejští, patří v současné době k nejohroženějším živočichům světa. Velký podíl na tom má úbytek jejich přirozeného prostředí, ke kterému dochází kácením pralesa a vysazováním palmy olejné v jihovýchodní Asii.

Oslava mezinárodního dne orangutanů v Zoo Praha. Foto: Ondřej Kotek, Zoo PrahaOslava mezinárodního dne orangutanů v Zoo Praha. Foto: Ondřej Kotek, Zoo Praha


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní