Nové přírůstky v ptačím světě a mezi kopytníky

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  01. 07. 2015


Pražská zoo je po uplynulém týdnu bohatší o nové přírůstky. Zejména v ptačím světě došlo k významným úspěchům. Po ročním chovu se totiž vylíhlo mládě koroptve polní a pak také zoborožce rýhozobého, který patří mezi nejohroženější zoborožce vůbec. Dále se plánuje návrat samce orangutana sumaterského Pagyho z bratislavské zoo.

Mládě zoborožce rýhozobého může vyrůst až v takto krásného jedince. Foto: Tomáš Adamec Mládě zoborožce rýhozobého může vyrůst až v takto krásného jedince. Foto: Tomáš Adamec
 • Na druhou polovinu července se připravuje transport medojeda kapského a zajímavých druhů hlodavců.
 • Mezi kopytníky se narodilo pět mláďat pekari páskovaného, jedno mládě muntžaka malého, jedno mládě vodušky červené a jedno mládě ovce tlustorohé.
 • Osiřelé mládě urzona se nadále zotavuje, dobře přijímá potravu, a to včetně zeleniny.
 • U žiraf dochází ke změně provozního režimu - po 15. hodině budou samci střídat stádo samic ve venkovním výběhu.
 • U tamarínů probíhá úprava expozice.

Samička ovce kamerunské přišla na svět jako první mládě letošního roku ve středu 2. ledna. Návštěvníci ji mohou vidět v Dětské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci, kteří přijdou do Zoo Praha v nejbližších dnech, mohou pozorovat nejen první mládě letošního roku, kterým je samička ovce kamerunské, ale i celou řadu dalších zvířat, jak dovádějí ve sněhu.

Čistokrevní lvi indičtí samec Jamvan a samice Ginni ve výběhu pražské zoo. Společně se samicí Suchi přicestovali do Prahy z indického státu Gudžarát na podzim roku 2015 jako vůbec první lvi tohoto poddruhu za poslední dvě desetiletí, které se do Evropy podařilo dovézt přímo z jejich vlasti. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Ve středu večer podstoupila samice lva indického Ginni – původem z indického Gudžarátu – umělou inseminaci. Tu provedl přímo v Zoo Praha tým profesora Thomase Hildebrandta z berlínského Leibnizova institutu ve spolupráci s...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní