Slavíme prvoporod

Novinky u zvířat

Jana Ondrejechová  |  31. 10. 2014


Pražská zoo se dočkala. Poprvé v její historii se narodilo mládě kočky rybářské. Pro samici Oruwu se jednalo o první porod a je dobrou zprávou, že se o své první mládě stará velmi dobře.

Mládě kočky rybářské začíná opatrně vykukovat z boudičky, kde většinu času tráví se svou matkou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mládě kočky rybářské začíná opatrně vykukovat z boudičky, kde většinu času tráví se svou matkou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Koťátko přišlo na svět na začátku října a zatím většinu času trávilo ukryto v boudičce se svou matkou. V těchto dnech ale začíná pomalu vylézat ven a je možné ho v expozici vidět.

S chovem koček rybářských začala Zoo Praha teprve v roce 2004. Samice Oruwa a samec Mates jsou jedny z mála koček rybářských v evropském chovu, které původem pocházejí ze Srí Lanky. V Evropě je momentálně pouze 9 dospělých jedinců se srílanskou krví.


Špalíky z tvrdého dřeva s vyvrtanými otvory a ukrytou potravou se jako potravní enrichment osvědčily například u klokánků králíkovitých. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Novinky v Zoo Praha, to nejsou jen nové přírůstky, ale také neustálé hledání nových způsobů, jak zvířatům zpestřit prostředí, vyplnit volný čas a stimulovat jejich přirozené chování – fyzickou i mentální aktivitu....

Návštěvníci Zoo Praha by teď při prohlídce areálu rozhodně neměli minout Africký dům v horní části zoo. Čeká je tam totiž zajímavá podívaná – mládě žirafy severní narozené 25. ledna už skotačí v expozici.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní