Supí mláďata vylétla z hnízda

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  11. 09. 2014


Se začátkem školního roku nenastoupily do učení jen děti, ale i mláďata v pražské zoo. Konkrétně supi mrchožraví, které jakožto trojčata odchovala pražská zoo historicky poprvé!

Tříměsícní mláďata supa mrchožravého se učí letecké akrobacii. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Tříměsícní mláďata supa mrchožravého se učí letecké akrobacii. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mláďata supů mrchožravých opustila po necelých třech měsících hnízdo ve Voliéře velkých dravců a začínají se učit vzlétání, dosedání a další letecké akrobacii. Návštěvníci je tak mohou spatřit nejen při tréninku letových dovedností, ale i při interakcích s rodiči a se zástupci dalších ptačích druhů, kteří voliéru obývají – supy hnědými a luňáky červenými.

Trojčata nejohroženějšího evropského supa vyrostla pod adoptivními rodiči. Mláďata odchoval zkušený pražský pár, kterému se letos nevylíhla vlastní mláďata. Dva z malých supů pochází od druhého rodičovského páru z Prahy, třetí ze zlínské zoo, kde se mládě vylíhlo v inkubátoru.

Podobná spolupráce mezi zoologickými zahradami v rámci záchranného programu EEP je nesmírně důležitá a právě díky ní se letos podařilo odchovat rekordních sedm mláďat tohoto ohroženého dravce v ČR.

Odchov trojčat nejohroženějšího supa Evropy se podařil pražské zoo historicky poprvé. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaOdchov trojčat nejohroženějšího supa Evropy se podařil pražské zoo historicky poprvé. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Zoo Praha je chová jako jediná v Evropě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru. Ačkoli se jedná o...

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová, geneticky cenná samice tapíra jihoamerického – Taluen. Oba rodiče její matky pocházejí z přírody. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany;...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní