Sobotní bizon

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  18. 08. 2014


V sobotu 16. srpna se narodilo mládě bizona. Nejčerstvější přírůstek zoo zdárně prospívá a je k vidění v expozici poblíž rozhledny Obora.

Mládě bizona, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mládě bizona, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jeho matka, třináctiletá samice Carmel ze Zoo Antverpy, je již zkušenou matkou čtyř mláďat a svého posledního potomka nespouští z očí. Otcem mláděte je jedenáctiletý býk jménem Tjeko narozený v zoo v Arhnemu.

Kromě tohoto mláděte můžete ve výběhu vidět i staršího samce Kolu narozeného v květnu letošního roku.

Bizoni jsou největší kopytníci Severní Ameriky, charakteristická je pro ně mohutná postava s vystouplým hrbem na ramenou a huňatou hřívou na plecích, krku a hlavě. Žijí ve stádech tvořených obvykle jedním dospělým samcem, samicemi a různě starými mláďaty.


Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní