Sobotní bizon

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  18. 08. 2014


V sobotu 16. srpna se narodilo mládě bizona. Nejčerstvější přírůstek zoo zdárně prospívá a je k vidění v expozici poblíž rozhledny Obora.

Mládě bizona, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mládě bizona, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jeho matka, třináctiletá samice Carmel ze Zoo Antverpy, je již zkušenou matkou čtyř mláďat a svého posledního potomka nespouští z očí. Otcem mláděte je jedenáctiletý býk jménem Tjeko narozený v zoo v Arhnemu.

Kromě tohoto mláděte můžete ve výběhu vidět i staršího samce Kolu narozeného v květnu letošního roku.

Bizoni jsou největší kopytníci Severní Ameriky, charakteristická je pro ně mohutná postava s vystouplým hrbem na ramenou a huňatou hřívou na plecích, krku a hlavě. Žijí ve stádech tvořených obvykle jedním dospělým samcem, samicemi a různě starými mláďaty.


Jen krátce před úderem deváté hodiny, kdy se otevírají brány Zoo Praha pro návštěvníky, zavítala do svého výběhu i nová samice pandy červené jménem Regica. Z chorvatské zoologické zahrady dorazila do pražské zoo letos v...

Už je to půl roku, kdy se v Zoo Praha brzy po sobě narodily dvě malé sloní princezny. Obě slůňata Lakuna i Amalee velmi rychle rostou a přibývají na váze. Od svého narození se vytáhly obě o více než dvacet centimetrů a jejich...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní