Pomozte nám najít medojeda

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  08. 07. 2014


Z venkovního výběhu pražské zoo se dnes v noci ztratila samice medojeda. Prosíme o pomoc při jejím hledání.

Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

I přes zvýšené zabezpečení venkovní expozice utekla v noci z pondělí 7. na úterý 8. července samice medojeda kapského. Jde o drobnou černobílou šelmu o velikosti zhruba 70 cm, s váhou 10-15 kg, která je aktivní zvláště v noci, přes den zpravidla odpočívá v úkrytu. Samice je plachá a bázlivá, přesto pokud se k ní někdo přiblíží a bude ji provokovat, může být její reakce nepředpokládatelná.

Pokud byste ji kdekoliv zahlédli, kontaktujte Pavla Brandla, kurátora savců Zoo Praha, na tel. 737 208 954. Doporučujeme nepokoušet se ji odchytit, nezahánět ji do úzkých a nepřistupovat k ní se psy a podobně.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní