Pomozte nám najít medojeda

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  08. 07. 2014


Z venkovního výběhu pražské zoo se dnes v noci ztratila samice medojeda. Prosíme o pomoc při jejím hledání.

Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

I přes zvýšené zabezpečení venkovní expozice utekla v noci z pondělí 7. na úterý 8. července samice medojeda kapského. Jde o drobnou černobílou šelmu o velikosti zhruba 70 cm, s váhou 10-15 kg, která je aktivní zvláště v noci, přes den zpravidla odpočívá v úkrytu. Samice je plachá a bázlivá, přesto pokud se k ní někdo přiblíží a bude ji provokovat, může být její reakce nepředpokládatelná.

Pokud byste ji kdekoliv zahlédli, kontaktujte Pavla Brandla, kurátora savců Zoo Praha, na tel. 737 208 954. Doporučujeme nepokoušet se ji odchytit, nezahánět ji do úzkých a nepřistupovat k ní se psy a podobně.


Do Austrálie odcestovalo celkem sedm varanů komodských, pět samců a dvě samice. Na snímku jedno ze zvířat přenášejí kurátor chovu plazů Petr Velenský a vrchní chovatel Zdeněk Kymla. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Sedm varanů komodských odchovaných v Zoo Praha v pořádku dorazilo do australského města Adelaide. Po karanténě budou distribuováni do dalších zoo, kde je budou chovat buď jednotlivě, nebo je spárují s varany dovezenými ze...

Do Zoo Praha přicestoval z Francie tříletý samec hrocha. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha

Zoo Praha získala ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse nového hrocha. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco [čeko] na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října. Zatím zůstává v zázemí.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní