Pomozte nám najít medojeda

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  08. 07. 2014


Z venkovního výběhu pražské zoo se dnes v noci ztratila samice medojeda. Prosíme o pomoc při jejím hledání.

Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Medojed kapský, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

I přes zvýšené zabezpečení venkovní expozice utekla v noci z pondělí 7. na úterý 8. července samice medojeda kapského. Jde o drobnou černobílou šelmu o velikosti zhruba 70 cm, s váhou 10-15 kg, která je aktivní zvláště v noci, přes den zpravidla odpočívá v úkrytu. Samice je plachá a bázlivá, přesto pokud se k ní někdo přiblíží a bude ji provokovat, může být její reakce nepředpokládatelná.

Pokud byste ji kdekoliv zahlédli, kontaktujte Pavla Brandla, kurátora savců Zoo Praha, na tel. 737 208 954. Doporučujeme nepokoušet se ji odchytit, nezahánět ji do úzkých a nepřistupovat k ní se psy a podobně.


Již třetí generaci jediného jedovatého hada žijícího na našem území – zmije obecné – odchovává v těchto dnech Zoo Praha. Její chovatelé se v zázemí starají o dvoutýdenní, zhruba dvaceticentimetrová mláďata, která se...

Snímek z pokusu o spojování sloní rodiny: zleva slonice Tamara, mladý sameček Max, starší letošní slůně Lakuna, mladší Amalee, její matka Janita a zcela vzadu sameček Rudi. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Často se nás ptáte, zda a kdy dojde k opětovnému spojení starších slůňat Maxe a Rudiho s matkami Janitou a Tamarou. Celou situaci podrobně rozebral vrchní chovatel slonů Martin Kristen.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní