Koťata levhartů poprvé v expozici

Novinky u zvířat

Jana Jirátová  |  05. 03. 2014


Tříměsíční trojčata levharta mandžuského se dnes poprvé ukázala návštěvníkům. Chovatelé je spolu s matkou Khankou vpustili do venkovního výběhu v severní části zoologické zahrady.

První krůčky v expozici levhartů mandžuských, foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo Praha První krůčky v expozici levhartů mandžuských, foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo Praha

První krůčky malých levhartů v novém prostoru byly velmi opatrné. Zvědavost však záhy převládla nad nejistotou. Koťata se nejdříve držela v blízkosti své matky, postupně se vzdalovala. Nejodvážnější z tria mláďat byla dle předpokladů samička, která již po pár minutách radostně pobíhala terénem a šplhala po vysokých kmenech. Khanka se svými mláďaty bude ode dneška výběh navštěvovat pravidelně.

Koťata levharta mandžuského odchovala pražská zoo po třinácti letech. Z trojčat této kriticky ohrožené šelmy se raduje vůbec poprvé.

Nejodvážnější z mláďat byla samička, foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo PrahaNejodvážnější z mláďat byla samička, foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo Praha


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní