V Jižní Americe to žije

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  30. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 30. ledna 2014

Tayra. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Tayra. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Narodili se ježci bělobřiší. Návštěvníci mohou dospělé ježky vidět v pavilonu Afrika zblízka. Odchov však probíhá v klidu zázemí.
 • V Areálu malých amerických šelem se páří tayry. Zoo Praha tuto kunovitou šelmu rozmnožila jako první v České republice.
 • Na stejném místě probíhají námluvy u ocelotů stromových. Pro tento raritní druh vedeme Evropskou plemennou knihu.
 • Kvůli nástupu chladného počasí se v pátek budou stěhovat supi mrchožraví z Jandovy voliéry dravců do tepla zázemí. Vidět však budou v menších voliérách nedaleko Vodního světa. Supi hnědí i luňáci červení ve velké voliéře zůstávají.
 • Do finále se blíží úpravy návštěvnického prostoru v Pavilonu goril. Pavilon je nadále přístupný veřejnosti.

V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní