V Jižní Americe to žije

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  30. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 30. ledna 2014

Tayra. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Tayra. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Narodili se ježci bělobřiší. Návštěvníci mohou dospělé ježky vidět v pavilonu Afrika zblízka. Odchov však probíhá v klidu zázemí.
 • V Areálu malých amerických šelem se páří tayry. Zoo Praha tuto kunovitou šelmu rozmnožila jako první v České republice.
 • Na stejném místě probíhají námluvy u ocelotů stromových. Pro tento raritní druh vedeme Evropskou plemennou knihu.
 • Kvůli nástupu chladného počasí se v pátek budou stěhovat supi mrchožraví z Jandovy voliéry dravců do tepla zázemí. Vidět však budou v menších voliérách nedaleko Vodního světa. Supi hnědí i luňáci červení ve velké voliéře zůstávají.
 • Do finále se blíží úpravy návštěvnického prostoru v Pavilonu goril. Pavilon je nadále přístupný veřejnosti.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní