Pražští puštíci zamířili do Rakouska

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  23. 01. 2014


V Praze odchovaní puštíci bělaví odcestovali do specializované chovné stanice v rakouském Haringsee. Ihned po příjezdu na místo byli puštíci vypuštěni do nové voliéry.

Puštíci krátce před výletem do voliéry. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Puštíci krátce před výletem do voliéry. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V chovné stanici zůstanou, jejich mláďata však budou vypuštěna do volné přírody. Zoologové doufají, že právě klid a bezpečí voliéry zajistí co nejvyšší počet odchovaných ptáčat, oba ptáci jsou mimořádně geneticky cenní. Pro rakouskou populaci těchto vzácných sov budou potomkové pražského páru důležití.

V minulosti pražská zoo vypouštěla odchovaná ptáčata puštíků bělavých do divočiny Šumavy. 

Na cestu vyrazili brzy ráno. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zoologové u voliér v Haringsee. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V novém domově. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru