První sníh a první voduška

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  23. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 23. ledna 2014.

Vydra severoamerická na sněhu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Vydra severoamerická na sněhu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Narodilo se letos první mládě vodušky červené. Mládě je zdravé a hbitě následuje dospělé. Ve stádu jsou březí ještě další samice. V létě vodušky žijí ve výběhu Africké panorama spolu s žirafami nebo antilopami.
 • Pářily se vzácné krysy obláčkové, pro které vedeme plemennou knihu. Říje začala také u kočkodanů talapoinů v Africe zblízka.
 • Samička hrabáče kapského Pieta se bude v následujícím týdnu moci vrátit do skupiny. Několik týdnů trávila oddělena od ostatních v důsledku obtíží souvisejících s vysokým věkem.
 • Zdravotní stav tygra narozeného v červenci se náhle výrazně zhoršil, veterinář spolu s chovateli se proto museli v úterý rozhodnout k euthanasii.
 • Pražští puštíci bělaví v pořádku dorazili do rakouského Haringsee. Jejich mláďata budou vypouštěna do volné přírody.
 • Gekoni modří v Africe zblízka okamžitě přijali nové terárium za své teritorium. Na pandánovém výhonu lze pozorovat všechny přirozené projevy chování. Samec má nádhernou modrou barvu.
 • První sníh v zoo způsobil radost mnoha zvířatům, a to i těm tropickým. Ve svém živlu jsou lední medvědi, sobi nebo tygři ussurijští. Naopak na kratší dobu mohou ven sloni, a to pouze za příznivého počasí.

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní