Terapeutka Růženka

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  15. 01. 2014


Samice sklípkana růžového Růženka pomáhá dospělým zbavit se strachu z pavouků.

Růženka při práci. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Růženka při práci. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Strach z pavouků nebo hadů ztrpčuje život mnoha dětí i dospělých. Často je přiživován mýty a smyšlenkami, které tato pozoruhodná zvířata líčí ve velmi nepříjemném světle.

Růženka je nová posila v týmu zvířat, která nám pomáhají se strachem pracovat, případně se ho úplně zbavit. Pětiletá pavoučí dáma je jedním z hlavních účastníků programu Zooškola pro dospělé - Zbavte se fobií.

Její klidná povaha ji přímo předurčuje být skvělou terapeutkou. "Růženka nikdy nikoho nekousla. Když ji dáme lidem na ruce, rozvážně kráčí a trpělivě snáší případný jekot," líčí lektorka Zooškoly Petra Caltová. Ve svých pěti letech má přitom Růženka našlápnuto vylepšovat nepříliš dobrou pověst svého pokolení ještě velmi dlouhou dobu. Samice sklípkanů se mohou dožít i více než 20 let.

Seznamte se s Růženkou zblízka, příležitost máte na Zooškole pro dospělé, případně některém z našich programů určených pro děti!


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní