Máme dvě mláďata bonga horského!

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  09. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 9. 1. 2014

Mládě bong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Mládě bong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Ve středu se narodilo letošní druhé mládě bonga. Jde také o samce. Mláďata jsou prvními svého druhu v Praze po takřka pěti letech!
 • Do Indonéské džungle se brzy nastěhují binturongové palawanští. Obydlí ostrov po pevninských binturonzích, kde jsou v současnosti k vidění vydry hladkosrsté.
 • Samec tygra malajského Kawi se vrátil z Ústí nad Labem, kde pobýval od červnové povodně. Zatím je na karanténě, po jejím uplynutí však přijde zpět do pavilonu.
 • Do mangrovového jezírka v Indonéské džungli se do měsíce vrátí lezci obojživelní.
 • Samice mamby západoafrické nakladla dvě snůšky neoplozených vajec do zemního hnízda, které si sama vyhrabala v substrátu terária. Tento smrtelně jedovatý had je jinak striktně stromový.
 • Od 13. ledna probíhá rekonstrukce návštěvnického prostoru v Pavilonu goril po červnové povodni. Pavilon je nadále otevřen veřejnosti. Provoz bude několik týdnů omezen.

V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní