Máme dvě mláďata bonga horského!

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  09. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 9. 1. 2014

Mládě bong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Mládě bong, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Ve středu se narodilo letošní druhé mládě bonga. Jde také o samce. Mláďata jsou prvními svého druhu v Praze po takřka pěti letech!
 • Do Indonéské džungle se brzy nastěhují binturongové palawanští. Obydlí ostrov po pevninských binturonzích, kde jsou v současnosti k vidění vydry hladkosrsté.
 • Samec tygra malajského Kawi se vrátil z Ústí nad Labem, kde pobýval od červnové povodně. Zatím je na karanténě, po jejím uplynutí však přijde zpět do pavilonu.
 • Do mangrovového jezírka v Indonéské džungli se do měsíce vrátí lezci obojživelní.
 • Samice mamby západoafrické nakladla dvě snůšky neoplozených vajec do zemního hnízda, které si sama vyhrabala v substrátu terária. Tento smrtelně jedovatý had je jinak striktně stromový.
 • Od 13. ledna probíhá rekonstrukce návštěvnického prostoru v Pavilonu goril po červnové povodni. Pavilon je nadále otevřen veřejnosti. Provoz bude několik týdnů omezen.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní