Poslední mládě roku 2013 a první mládě roku 2014

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  02. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 2. 1. 2014

Tinama přilbová, foto: Tomáš Adamec Tinama přilbová, foto: Tomáš Adamec
  • Na Silvestra se narodil kančil balabacký. Tento druh chová jen hrstka zoologických zahrad a patří k mimořádně ohroženým. Žije pouze na filipínském ostrově Balabak. Jde o poslední mládě roku 2013.
  • Mláďata mangusty tmavé jsou dvě. Pomalu začínají opouštět porodní boudu. Jde o první mláďata tohoto raritně chovaného druhu v Praze.
  • Mládě bonga prosperuje, druhé se čeká každým dnem.
  • Orangutaní samec Padang uhynul po operaci břicha.
  • Vylíhla se tinama přilbová, první mládě roku 2014. Zoo chová tinamy od loňského března a již v uplynulé sezoně jsme se radovali z mláďat. Odchov není snadný.
  • Ketupa malajská snesla vejce, samice sedí sama.
  • Samice hrabáče Pieta je zatím kvůli zdravotním obtížím souvisejícím s vyšším věkem oddělena v zázemí. Její stav se však rychle zlepšuje a zanedlouho se bude moci vrátit do Afrického domu.

Na čenichu malé orlicie bornejské je dobře patrný tzv. vaječný zub, který slouží k proražení silné vaječné skořápky. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

V Zoo Praha se vylíhla mláďata kriticky ohrožené orlicie bornejské. Díky nové inkubační technice nemuseli chovatelé malé želvy vykutávat z vajec. Tito sladkovodní obři mají totiž mimořádně tvrdou skořápku. Spolu s...

Samice luskouna krátkoocasého Run Hou Tang se zapsala do historie pražské zoologické zahrady jako výjimečné zvíře. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dnes krátce před polednem uhynula samice luskouna krátkoocasého Run Hou Tang. Její zdravotní problémy začali chovatelé pozorovat na konci září. Projevily se zejména nechutenstvím, tedy nezájmem o nabízenou potravu. 




Přihlášení k newsletteru