Kotě tygra sumaterského se představuje

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  21. 12. 2013


Pětiměsíční samec tygra sumatečského bude poprvé k vidění 23. prosince. Tento den bude v rámci Happy Mondays vstup pouze za 1 korunu!

Pětiměsíční kotě tygra sumaterského. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Pětiměsíční kotě tygra sumaterského. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

Den před Štědrým dnem se návštěvníkům pražské zoo znovu otevře Pavilon šelem a plazů, jehož oprava po povodni byla odložena s ohledem na zdárný odchov vzácného tygra sumaterského. A právě při této příležitosti bude pětiměsíční mládě poprvé k vidění. Pražská zoo připravila toto překvapení jako dárek svým návštěvníkům!

„Jde o samečka narozeného 28. července tygřici Surami. Pravděpodobně v důsledku stresu při povodních se o něj samice nestarala zcela uspokojivě a chovatelé jí proto museli od samotného počátku pomáhat,“ popisuje průběh vzácného odchovu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Kombinovaná péče tygřice a chovatelů zatím nebyla u tygrů sumaterských odzkoušena a její úspěch umocnil výjimečnost přírůstku,“ dodává.

 Tygříka uvidíte již v pondělí 23. prosince. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaTygříka uvidíte již v pondělí 23. prosince. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V Pavilonu šelem a plazů není malý tygřík jediným magnetem. Mládě odchovávají také neobvyklé kočky jaguarundi a pozornost budí i další obyvatelé pavilonu. Návštěvníci se mohou těšit na jedovaté hady i obrovité anakondy, unikátní terárium plazů střední Asie, levharty, lvici Aishu a další.

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní