Stovky mláďat z evakuovaných vajíček

Novinky u zvířat

27. 06. 2013


Čtvrtek 27. června 2013

V objektu, který za běžného provozu slouží jako Vzdělávací centrum, jsou nyní ptačí a plazí líhně, ve kterých se líhne jedno mládě za druhým. Celkově se z vajíček evakuovaných před povodní vylíhlo již 67 mláďat 25 druhů ptáků a 106 mláďat 10 druhů plazů.

Mezi ptáky, které se i za mimořádně ztížených podmínek podařilo odchovat, jsou například kriticky ohrožení sojkovci modrotemenní, dále majny Rothschildovy nebo supi mrchožraví. Z plazů je třeba jmenovat mimořádně choulostivé agamky písečné a želvy texaské, které pražská zoo odchovala jako první v Evropě.

Pozoruhodný je příběh dvojčat zcela výjimečně odchovávaného dvojzoborožce nosorožčího. Ta se vylíhla již na počátku května a rodiče je krmili v dutině, kterou – jak je pro tento druh typické – zazdili. Z ní je chovatelé před blížící se povodní museli vysekat a přemístit do bezpečné části zoo v náhradním špalku umístěném na zemi. Jakmile je však spojili s rodiči, vše se okamžitě vrátilo do přirozeného stavu. Matka i otec se o ně opět svědomitě starají.

Chovatelé museli mláďata dvojzoborožce vyzvednout a přemístit v provizorním špalku do náhradních prostor. Rodiče se k nim k úžasu všech okamžitě vrátili. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaChovatelé museli mláďata dvojzoborožce vyzvednout a přemístit v provizorním špalku do náhradních prostor. Rodiče se k nim k úžasu všech okamžitě vrátili. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní