Gorily jsou zpět doma. Od víkendu opět k vidění.

Novinky u zvířat

21. 06. 2013


Pátek 21. června 2013

Gorily, lemuři nebo lachtani budou již o víkendu opět k vidění. Obnova zaplavených částí Zoo Praha jde díky pomoci desítek dobrovolníků mimořádně dobře.

O víkendu zprovozníme velkou část zaplaveného areálu zoo. Návštěvníci se mohou těšit nejen na Richarda a jeho rodinu, ale také na lemury, velké želvy, tučňáky, horské kopytníky a další zvířata. Opět se otevřou i vyhlídková stezka Zakázanka a geostezka Stopy v čase. Nadále uzavřeny zůstanou Vodní svět a opičí ostrovy, Dětská zoo a Ptačí mokřady.

Právě návštěva zoo je nejlepší cestou pomoci po povodni. Provoz zpřístupněných částí zoo bude provizorní. Další práce na obnově areálu nadále probíhají za plného provozu. Všechny proto prosíme o pochopení a respektování pracovníků pořadatelské služby.

Příjezd do zoo je již možný přes Tróju. Návštěvníci mohou využít jižního parkoviště i sezonního vchodu.

Kompletní obnova povodní poškozeného areálu zabere ještě mnoho týdnů. Největší pomocí je samotná návštěva zoo. Zájemci mohou zaslat také libovolný příspěvek na povodňové konto 3070207/0100 nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZOOPRAHA na 87 777. Cena jedné zprávy je 30 Kč, na obnovu zoo putuje 27 korun.

 

Gorily jsou zpět doma a od soboty k vidění! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zoo Praha od víkendu otevírá další expozice


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní