Gorily opět chodí ven

Novinky u zvířat

16. 04. 2013


Neděle 14. dubna 2013

Největší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Foto Michal KrajíčekNejvětší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Foto Michal KrajíčekJarní počasí v neděli poprvé dovolilo našim gorilám užít si venkovní výběh. Zatímco samice se okamžitě pustily do průzkumu, Richard popošel jen několik kroků od šubru a pak už trávil čas na svém oblíbeném místě na kládě. On jediný vypadal, jako že z této novinky vůbec radost nemá.

Největší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Musel samozřejmě otestovat i lana a parkosy. Shinda byla z čerstvé trávy doslova u vytržení.

Zatímco Kijivu si pochutnávala, Nuru se nemohl na nový svět kolem sebe vynadívat. Nakonec vyčerpáním usnul.

Gorily opět chodí ven


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní