Gorily opět chodí ven

Novinky u zvířat

16. 04. 2013


Neděle 14. dubna 2013

Největší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Foto Michal KrajíčekNejvětší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Foto Michal KrajíčekJarní počasí v neděli poprvé dovolilo našim gorilám užít si venkovní výběh. Zatímco samice se okamžitě pustily do průzkumu, Richard popošel jen několik kroků od šubru a pak už trávil čas na svém oblíbeném místě na kládě. On jediný vypadal, jako že z této novinky vůbec radost nemá.

Největší radost měl určitě Kiburi, lítal po výběhu sem a tam jako splašený a bušil se do prsou. Musel samozřejmě otestovat i lana a parkosy. Shinda byla z čerstvé trávy doslova u vytržení.

Zatímco Kijivu si pochutnávala, Nuru se nemohl na nový svět kolem sebe vynadívat. Nakonec vyčerpáním usnul.

Gorily opět chodí ven


Pětiletý hroší samec Fanda najde nový domov ve francouzské zoologické zahradě La Palmyre. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha

Syn slavného hrocha Slávka odjel dnes ráno do zoo La Palmyre na západním pobřeží Francie. Více než tunový hroch by měl do svého nového domova dorazit zítra krátce po půlnoci.

Oba páry umístěné v klidu chovatelského zázemí se zatím vzorně starají o svá mláďata. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha. Od roku 2000 není doklad o výskytu tohoto vzácného ptáka ve volné přírodě a jeho odchov v lidské péči je tedy zřejmě jeho jedinou...
Přihlášení k newsletteru