Pojmenujte první pražské slůně

Novinky u zvířat

19. 03. 2013


Zoo Praha hledá jméno pro první slůně ve své historii. Křest sloní samičky proběhne v sobotu 30. března 2013 během slavnostního otevření Údolí slonů. Již od tohoto okamžiku však lze pražské sloní stádo sledovat živě na internetu.

První pražské slůně je samička. Jméno pro ni bude vybráno na základě návrhů, jež lze od tohoto okamžiku až do neděle 24. března 2013 do půlnoci vkládat na stránku www.tn.cz/pojmenujslune. Autor vybraného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

Dnes také na adrese www.tn.cz/udolislonu začal internetový přímý přenos z Údolí slonů, které otevřeme již v sobotu 30. března 2013. Návštěvníci se mohou těšit na pohledy přímo do pavilonu i do venkovních výběhů.

Právě díky kamerovému systému je možné sledovat život slůněte a jeho rodiny. Kamery jsou umístěny na mnoha místech pavilonu tak, aby vám neuniklo seznamování slůněte s „tetami“ Gulab, Tamarou či Janitou, jeho divoké honičky se sestrou Tonyou, láskyplná péče matky Donny nebo první vycházka do venkovního výběhu.

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaPojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pravidla zasílání návrhů

Zasílat návrhy na jméno pro sloní samičku můžete až do 24. března 2013 do půlnoci. Hlasování probíhá na www.tn.cz/pojmenujslune. Návrhy může zasílat kdokoli, kdo v den ukončení soutěže dosáhne věku 18 let.

Každý soutěžní návrh musí obsahovat celé jméno jediného autora návrhu, vyplněna musí být všechna pole formuláře. Hlasování je možné zúčastnit se pouze jednou, každý tedy může zaslat pouze jeden návrh, v případě zaslání více návrhů budou všechny kromě prvního vyřazeny. Pokud obdržíme dva stejné návrhy od různých autorů, vítězem se stane ten, kdo jméno navrhl jako první.

Jméno pro slůně musí obsahovat alespoň dvě písmena.

Autor vítězného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

 

 

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní