Pojmenujte první pražské slůně

Novinky u zvířat

19. 03. 2013


Zoo Praha hledá jméno pro první slůně ve své historii. Křest sloní samičky proběhne v sobotu 30. března 2013 během slavnostního otevření Údolí slonů. Již od tohoto okamžiku však lze pražské sloní stádo sledovat živě na internetu.

První pražské slůně je samička. Jméno pro ni bude vybráno na základě návrhů, jež lze od tohoto okamžiku až do neděle 24. března 2013 do půlnoci vkládat na stránku www.tn.cz/pojmenujslune. Autor vybraného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

Dnes také na adrese www.tn.cz/udolislonu začal internetový přímý přenos z Údolí slonů, které otevřeme již v sobotu 30. března 2013. Návštěvníci se mohou těšit na pohledy přímo do pavilonu i do venkovních výběhů.

Právě díky kamerovému systému je možné sledovat život slůněte a jeho rodiny. Kamery jsou umístěny na mnoha místech pavilonu tak, aby vám neuniklo seznamování slůněte s „tetami“ Gulab, Tamarou či Janitou, jeho divoké honičky se sestrou Tonyou, láskyplná péče matky Donny nebo první vycházka do venkovního výběhu.

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaPojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pravidla zasílání návrhů

Zasílat návrhy na jméno pro sloní samičku můžete až do 24. března 2013 do půlnoci. Hlasování probíhá na www.tn.cz/pojmenujslune. Návrhy může zasílat kdokoli, kdo v den ukončení soutěže dosáhne věku 18 let.

Každý soutěžní návrh musí obsahovat celé jméno jediného autora návrhu, vyplněna musí být všechna pole formuláře. Hlasování je možné zúčastnit se pouze jednou, každý tedy může zaslat pouze jeden návrh, v případě zaslání více návrhů budou všechny kromě prvního vyřazeny. Pokud obdržíme dva stejné návrhy od různých autorů, vítězem se stane ten, kdo jméno navrhl jako první.

Jméno pro slůně musí obsahovat alespoň dvě písmena.

Autor vítězného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

 

 

Houbožravé želvy dlaždicovité jsou svým založením spíše konzervativní, takže k novince v podobě václavek byly nejprve nedůvěřivé. Rychle jim ale zachutnaly, a teď tomuto druhu houby dokonce dávají přednost před oblíbenou hlívou. Foto: Nataša Velenská, Zoo Praha

Houbařská vášeň typická pro český národ má své paralely i ve světě zvířat. Tak například jídelníček klokánků krysích a králíkovitých nebo želv dlaždicovitých tvoří z velké části hlíva a žampióny.

Chovatel Jiří Eliáš šplhá k hnízdům zejozobů asi do výšky pěti metrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Balancují vysoko ve větvích, za každého počasí, občas s kbelíkem v ruce. Díky obětavosti chovatelů a jejich pravidelným výškovým kontrolám hnízd vyrostlo v Zoo Praha už více než 40 mláďat zejozoba afrického přímo pod...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní