Pojmenujte první pražské slůně

Novinky u zvířat

19. 03. 2013


Zoo Praha hledá jméno pro první slůně ve své historii. Křest sloní samičky proběhne v sobotu 30. března 2013 během slavnostního otevření Údolí slonů. Již od tohoto okamžiku však lze pražské sloní stádo sledovat živě na internetu.

První pražské slůně je samička. Jméno pro ni bude vybráno na základě návrhů, jež lze od tohoto okamžiku až do neděle 24. března 2013 do půlnoci vkládat na stránku www.tn.cz/pojmenujslune. Autor vybraného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

Dnes také na adrese www.tn.cz/udolislonu začal internetový přímý přenos z Údolí slonů, které otevřeme již v sobotu 30. března 2013. Návštěvníci se mohou těšit na pohledy přímo do pavilonu i do venkovních výběhů.

Právě díky kamerovému systému je možné sledovat život slůněte a jeho rodiny. Kamery jsou umístěny na mnoha místech pavilonu tak, aby vám neuniklo seznamování slůněte s „tetami“ Gulab, Tamarou či Janitou, jeho divoké honičky se sestrou Tonyou, láskyplná péče matky Donny nebo první vycházka do venkovního výběhu.

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaPojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pojmenujte první pražské slůně! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pravidla zasílání návrhů

Zasílat návrhy na jméno pro sloní samičku můžete až do 24. března 2013 do půlnoci. Hlasování probíhá na www.tn.cz/pojmenujslune. Návrhy může zasílat kdokoli, kdo v den ukončení soutěže dosáhne věku 18 let.

Každý soutěžní návrh musí obsahovat celé jméno jediného autora návrhu, vyplněna musí být všechna pole formuláře. Hlasování je možné zúčastnit se pouze jednou, každý tedy může zaslat pouze jeden návrh, v případě zaslání více návrhů budou všechny kromě prvního vyřazeny. Pokud obdržíme dva stejné návrhy od různých autorů, vítězem se stane ten, kdo jméno navrhl jako první.

Jméno pro slůně musí obsahovat alespoň dvě písmena.

Autor vítězného návrhu se stane členem Fanklubu Zoo Praha.

 

 

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní