Narodilo se mládě anoa nížinného

Novinky u zvířat

28. 02. 2013


Novinky z porady zoologického úseku z 28. února 2013

 • Kambě se daří dobře, rekonvalescence pokračuje bez potíží. Kambu chovatelé označují za vzorného pacienta. Po celý den i noc ji sleduje chovatel, který v případě, že by si začala jizvu drbat a hrozilo by její natržení, musí Kambu rozptýlit. Do skupiny se Kamba vrátí nejdříve za 10 dnů.
 • Slonice Gulab se již setkala se slůnětem. Spojení proběhlo bez potíží, jen zpočátku musela malé slonici Gulab dát několik sloních výchovných lekcí tak, že ji jemně odstrčila nohou. To ale jen v případech, že si malá slonice dovolovala příliš.
 • Narodila se letos první dvojčata paovce hřivnaté. Návštěvníci se navíc již od 16. března mohou těšit na zcela nové pohledy na paovce i další horské kopytníky. Ty se otevřou z vyhlídkové stezky Zakázanky.
 • Narodila se krysa obláčková. Stejně jako matka, také mládě má černé skvrny. Samec je naopak celý bílý. Podle odchovaných mláďat se zdá, že černo-bílé zbarvení krys obláčkových je dominantní k bílému. Mládě se narodilo nově sestavenému chovnému páru. Pražská zoo vede Evropskou plemennou knihu pro filipínské obláčkové krysy.
 • Narodila se samička anoa nížinného. Odchovy tohoto druhu v zoologických zahradách nejsou běžné. Mládě se do výběhu poprvé vypraví, jakmile se oteplí.
 • Přišel nový marabu.
 • Vejce snesli puštíci bělaví středoevropští.

Mládě paovce hřivnaté. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Gulab se již setkala se slůnětem. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní