Narodilo se mládě anoa nížinného

Novinky u zvířat

28. 02. 2013


Novinky z porady zoologického úseku z 28. února 2013

 • Kambě se daří dobře, rekonvalescence pokračuje bez potíží. Kambu chovatelé označují za vzorného pacienta. Po celý den i noc ji sleduje chovatel, který v případě, že by si začala jizvu drbat a hrozilo by její natržení, musí Kambu rozptýlit. Do skupiny se Kamba vrátí nejdříve za 10 dnů.
 • Slonice Gulab se již setkala se slůnětem. Spojení proběhlo bez potíží, jen zpočátku musela malé slonici Gulab dát několik sloních výchovných lekcí tak, že ji jemně odstrčila nohou. To ale jen v případech, že si malá slonice dovolovala příliš.
 • Narodila se letos první dvojčata paovce hřivnaté. Návštěvníci se navíc již od 16. března mohou těšit na zcela nové pohledy na paovce i další horské kopytníky. Ty se otevřou z vyhlídkové stezky Zakázanky.
 • Narodila se krysa obláčková. Stejně jako matka, také mládě má černé skvrny. Samec je naopak celý bílý. Podle odchovaných mláďat se zdá, že černo-bílé zbarvení krys obláčkových je dominantní k bílému. Mládě se narodilo nově sestavenému chovnému páru. Pražská zoo vede Evropskou plemennou knihu pro filipínské obláčkové krysy.
 • Narodila se samička anoa nížinného. Odchovy tohoto druhu v zoologických zahradách nejsou běžné. Mládě se do výběhu poprvé vypraví, jakmile se oteplí.
 • Přišel nový marabu.
 • Vejce snesli puštíci bělaví středoevropští.

Mládě paovce hřivnaté. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Gulab se již setkala se slůnětem. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Do Austrálie odcestovalo celkem sedm varanů komodských, pět samců a dvě samice. Na snímku jedno ze zvířat přenášejí kurátor chovu plazů Petr Velenský a vrchní chovatel Zdeněk Kymla. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Sedm varanů komodských odchovaných v Zoo Praha v pořádku dorazilo do australského města Adelaide. Po karanténě budou distribuováni do dalších zoo, kde je budou chovat buď jednotlivě, nebo je spárují s varany dovezenými ze...

Do Zoo Praha přicestoval z Francie tříletý samec hrocha. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha

Zoo Praha získala ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse nového hrocha. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco [čeko] na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října. Zatím zůstává v zázemí.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní