První pražské slůně

Novinky u zvířat

22. 02. 2013


Video - 21. února 2013

Prvního sloního mláděte se pražská zoo dočkala 80 let poté, co do zoo dorazil první slon Baby. Chovatelé záhy zjistili, že jde o samičku. Mládě brzy začalo pít mléko a ihned poté, co se postavilo, začalo následovat matku Donnu. Oblíbenou kratochvílí sloní slečny je spánek a honičky se čtyřletou sestrou Tonyou.

Mládě budete k vidění od soboty 30. března 2013, kdy slavnostně otevřeme nový pavilon slonů.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní