V Zoo Praha se narodilo mládě gorily nížinné

Novinky u zvířat

22. 12. 2012


Kijivu se dočkala čtvrtého potomka

Gorilí samice Kijivu porodila v sobotu 22. prosince v 16.04 své čtvrté mládě. Mimořádně krátký porod proběhl bez komplikací, mládě i matka jsou v pořádku a zůstávají ve skupině.

„Zítra zůstane pavilon goril uzavřen, ale na Štědrý den jej plánujeme opět otevřít,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Přímo v pavilonu budou na situaci po celou návštěvní dobu dohlížet zaměstnanci zoo, kteří budou chování skupiny sledovat.

Pokud by ve skupině zavládla nervozita, stejně jako v případě, že by návštěvníci byli neukáznění, bude pavilon okamžitě opět uzavřen.

Kijivu rodila poprvé v roce 2004, když se 13. prosince narodila samička Moja, první mládě v historii chovu goril v České republice. Později přivedla na svět ještě samce Tatua a Kiburiho. V současnosti je březí ještě další samice ve skupině, Kamba. Její porod je očekáván v následujících týdnech.

 

Porod byl mimořádně rychlý a mládě začalo záhy sát. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

 


Mládě supa hnědého v pěti dnech života. Foto Zoo Zlín

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala popsat spolupráce Zoo Praha, Zoo Zlín a Zoo Ostrava při odchovu mláďat supa hnědého a supa mrchožravého. Právě díky...

Mládě se narodilo 5. června – ve stejný den jako jeho babička, známá samice Abeba. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Saje, spí a sílí. Po dlouhých sedmi letech vyrůstá v Zoo Praha mládě lachtana jihoafrického. Malého samečka porodila samice Daisy 5. června. Ačkoli o svého prvního potomka začala bezprostředně pečovat, neměla pro něj zpočátku...




Přihlášení k newsletteru