V Zoo Praha se narodilo mládě gorily nížinné

Novinky u zvířat

22. 12. 2012


Kijivu se dočkala čtvrtého potomka

Gorilí samice Kijivu porodila v sobotu 22. prosince v 16.04 své čtvrté mládě. Mimořádně krátký porod proběhl bez komplikací, mládě i matka jsou v pořádku a zůstávají ve skupině.

„Zítra zůstane pavilon goril uzavřen, ale na Štědrý den jej plánujeme opět otevřít,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Přímo v pavilonu budou na situaci po celou návštěvní dobu dohlížet zaměstnanci zoo, kteří budou chování skupiny sledovat.

Pokud by ve skupině zavládla nervozita, stejně jako v případě, že by návštěvníci byli neukáznění, bude pavilon okamžitě opět uzavřen.

Kijivu rodila poprvé v roce 2004, když se 13. prosince narodila samička Moja, první mládě v historii chovu goril v České republice. Později přivedla na svět ještě samce Tatua a Kiburiho. V současnosti je březí ještě další samice ve skupině, Kamba. Její porod je očekáván v následujících týdnech.

 

Porod byl mimořádně rychlý a mládě začalo záhy sát. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

 


Chovatel Jiří Eliáš šplhá k hnízdům zejozobů asi do výšky pěti metrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Balancují vysoko ve větvích, za každého počasí, občas s kbelíkem v ruce. Díky obětavosti chovatelů a jejich pravidelným výškovým kontrolám hnízd vyrostlo v Zoo Praha už více než 40 mláďat zejozoba afrického přímo pod...

Samec želvy pinzónské Antonio patří díky svému původu k jedněm z nejvzácnějších zvířat v Zoo Praha. Povahou je rváč a provokatér a taky rád po svém upravuje zeleň v pavilonu. Na snímku ovšem spořádaně konzumuje kadeřávek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Velké želvy s prvním ochlazením přestávají chodit na pastvu ven, chovatelé jim proto štavnatou trávu nahrazují pravidelným přísunem listové zeleniny. Želví samci Eberhard a Antonio si navíc dokážou sami přilepšit...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní