Pražští binturongové mají mladé!

Novinky u zvířat

15. 10. 2012


Říjen 2012

Mláďata binturongů se po narození schovávají v bezpečí boudy, na rozdíl od svých rodičů a starších sourozenců, kteří mrštně šplhají po větvích v pavilonu Indonéská džungle. Tyto největší cibetkovité šelmy planety také skvěle skáčou i plavou.

Mláďata binturongů, foto (c) František Tymr, Zoo PrahaMláďata binturongů, foto (c) František Tymr, Zoo Praha

Mláďata binturongů, foto (c) František Tymr, Zoo Praha 

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní