Hlásíme mláďata u hutií, zubrů nebo makaků

Novinky u zvířat

19. 06. 2012


Novinky ze zoologického úseku z úterý 19. června 2012

 • Narodily se 2 hutie. Mláďata jsou velmi cenná, protože mláďat se v Evropě rodí stále málo. Zvířata zde jsou si navíc poměrně hodně příbuzná. Zoo Praha se přitom před dvěma lety podařilo získat několik zvířat přímo z Kuby a významně tak přispět k genetické rozmanitosti evropské populace. 
 • Narodila se samice zubra. Jde již o 92. mládě narozené v Praze.
 • U kotulů je 1. mládě letošního roku.
 • Čerstvý přírůstek hlásí také makakové vepří v Indonéské džungli.
 • Od víkendu vídají chovatelé ve výběhu psů ušatých jen jednoho dospělého. Podle všeho tedy došlo k porodu. Mláďata, pokud jsou domněnky správné, začnou noru opouštět asi za 14 dnů.
 • Pářily se tayry. Loni v červnu se nám narodilo první mládě. Bylo první nejen v Praze, ale také v celé České republice.
 • V příkopu u ostrova lemurů bude probíhat  redukce vodních rostlin.
 • Vylíhli se kladivouši afričtí. Tento druh je proslulý budováním obrovitých kulovitých hnízd z klacíků a stébel.
 • Živo je také na líhni. Z vajec se začali klubat jeřáb bělošíjí, čejka senegalská, loskuták posvátný, špačci holohlaví, sojkovec modrotemenný, rezavouchý a dvoubarvý. V případě sojkovce rezavouchého půjde o světový prvoodchov. V chovu této nesmírně zajímavé a choulostivé skupiny ptáků patříme ke světové špičce.

Mláďata hutií jsou velmi roztomilá! Ilustrační foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Máma Pristýna s mládětem. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní