Slonice jsou pohromadě!

Novinky u zvířat

21. 05. 2012


V sobotu 15. května 2012, proběhlo mimořádně úspěšné spojení všech čtyř pražských slonic. Gulab zatím zastává dominantní pozici, což Donna respektuje. Malá Tonya hned našla v Shanti skvělou kamarádku!

Spojování slonic, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaSpojování slonic, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaV nově spojeném stádu samic panuje v prvních dnech klid a pohoda. Spojení bylo mimořádně úspěšné!
Tonya provokuje všechny slonice ke hře. Velmi si oblíbila zejména Shanti.

Slonice se nejdříve mohly seznámit přes kontaktní stěnu. Zvědavě protahovaly choboty mezi příčkami a kontaktovaly jedna druhou. Jakmile se otevřela spojovací vrata, vyrazila starší Gulab ihned vpřed, aby se s novými sousedkami seznámila. Gulab dokazovala Donně dominanci pokládáním hlavy na zadek a záda a chobotem se dotýkala horních okrajů jejích uší, což Donna respektovala. Později se Gulab držela spíše stranou a k největším kontaktům docházelo mezi novými slonicemi z Rotterdamu a Shanti.

Po seznamování zůstaly slonice společně celý den. Jejich soužití je bez problému.

V nově spojeném stádu samic panuje v prvních dnech klid a pohoda. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaV nově spojeném stádu samic panuje v prvních dnech klid a pohoda. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

V nově spojeném stádu samic panuje v prvních dnech klid a pohoda. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha 

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní