Kasuáři v naději i další dobré zprávy!

Novinky u zvířat

12. 04. 2012


Novinky z porady zoologického úseku z 12. dubna 2012

 • V pondělí 9. dubna se narodilo další mládě pekari páskovaného.
 • Samice takina indického z Chomutova se již seznámila také s naším samcem. Kvůli poněkud nevrlé povaze má samec na rozích "tlumiče" ze zahradnických hadic. K oběma samicím se ale nyní chová přátelsky.
 • Z německého Hornblotu přijely ve čtvrtek dvě klisny koně Převalského. Obě se nesmírně rychle zabydlely v novém prostoru výběhu nad sochou Radhoště.
 • Samice kasuára Kačena snesla 2 vejce. Kašík má zatím podkladky, ale vejce by se mu měla vrátit příští týden.
 • V úterý odchází na výměnu samec sojkovce dvoubarvého do Zoo Chester. Zoo Praha tento druh rozmnožila jako první v Evropě a podporujeme záchranu sojkovců dvoubarvých in-situ.
 • Vylíhl se už 5. letošní kolpík růžový. Kolonii najdete v expozici Ptačí mokřady. Živo je také v kolonii kolpíků bílých ve voliéře Dunajská delta.
 • Ptáci nadále pokračují ve snášení vajec. Od minula přibyly snůšky od bažantů vietnamských, kystráčků  modrolících a také zcela raritních špačků holohlavých. Ze sov snesli sýci rousnípuštíci bradatí.
 • Snášení začalo také v kolonii bernešek kanadských u bizonů.
 • Vejce pelikána bílého se začalo naopak už klubat.
 • V expozici se nově objevily 2 páry pižmovky bělokřídlé, naleznete je jednak ve společnosti ketup malajských u expozice lachtanů, jednak u jeřábů mandžuských v Laguně.

   Na Velikonoce se narodilo třetí mládě pekari v tomto roce. Foto: Jozef Sebíň, Zoo Praha

   Seznámení takinů proběhlo zcela v klidu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

   

   


Zhruba desetidenní mládě bodlinatky turecké konečně zapózovalo fotografovi! :-) V expozici Afrika zblízka žije ve větší skupině dospělých jedinců i mláďat podobného věku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

„Ušátko, krásná kukadla, myšulí mimčo, roztomilouš, modelka, myši jsou nejlepší“ – i takové reakce provázely zveřejnění fotografie mláděte bodlinatky turecké na Facebooku Zoo Praha. Jsme rádi,...

Houbožravé želvy dlaždicovité jsou svým založením spíše konzervativní, takže k novince v podobě václavek byly nejprve nedůvěřivé. Rychle jim ale zachutnaly, a teď tomuto druhu houby dokonce dávají přednost před oblíbenou hlívou. Foto: Nataša Velenská, Zoo Praha

Houbařská vášeň typická pro český národ má své paralely i ve světě zvířat. Tak například jídelníček klokánků krysích a králíkovitých nebo želv dlaždicovitých tvoří z velké části hlíva a žampióny.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní