Nové parkosy u ledních medvědů

Novinky u zvířat

06. 04. 2012


Duben 2012

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecVe výběhu ledních medvědů je o zábavu postaráno. Chovatelé jim jako dárek do nové sezony připravili úplně nové parkosy, tedy kmeny pokácených stromů. Jako všechno nové, vzbuzují i parkosy v medvědech překotnou aktivitu!

Kdo by čekal, že přicházející jaro znamená pro medvědy lední jistý útlum, mýlil by se. Ve výběhu je stále pořádně živo! Parkosy jsou dalším z impulsů, který přináší všem třem medvědům zajímavé zpestření života a provokuje je k aktivitě. Především oba mladí medvědi se koupou s obrovskou chutí, potápí se a bazén křižují tam a zpátky. Připomeňme, že v době letních veder zásobí chovatelé své polární svěřence například

, která kromě kýženého ochlazení přináší také zábavu. Pro zpestření dlouhé chvíle mají pak medvědi ve výběhu k dispozici neustále množství nejrůznějších hraček. Novinka v podobě kmenů stromů se však přesto setkala s velkým úspěchem.

Medvědi kmeny očichávají, zkouší strhávat kůru a vyjasňují si, komu vlastně nové kmeny patří. Potyčky vedoucí k ujasnění majetkových poměrů ve výběhu však v posledních dnech často skouzne k námluvám. Samice Bora totiž přišla do říje.

Dalším častým vyústěním her je pak ústup do chladné vody. Ta v medvědím výběhu nemá nikdy více než 6 stupňů, a tak je příjemně osvěží i v letním žáru. Bora je vzhledem k vyššímu věku spíše na procházky po břehu. Rošťák Tom ale zvládne ke koupeli nezřídka přesvědčit i ji.

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec

Hrátky ledních medvědů, foto © Tomáš Adamec

  


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní