Africké panorama ožilo

Novinky u zvířat

21. 03. 2012


Žirafy ve venkovní expozici od soboty 17. března 2012

Foto: Josef Sebíň, Zoo PrahaFoto: Josef Sebíň, Zoo Praha

Foto: Josef Sebíň, Zoo PrahaKrásné počasí poloviny března přesvědčilo chovatele k tomu, aby vypustili žirafy na první letošní procházku. Apolenka a Vincek si ven vyrazili vůbec poprvé v životě. Zatímco Apolenka odešla ze stáje spořádaně s ostatními, Vincka museli chovatelé dlouho přemlouvat. Slunečnou sobotu si ale nakonec oba užili.

První výlet byl ve znamení opatrného prozkoumávání okolí vstupního koridoru. Johan sledoval návštěvnické vyhlídky, z nichž žirafí promenádě přihlížely stovky návštěvníků, samice zvědavě nahlížely do krmelců a osmělovaly se k vycházce do pětihektarové pláně.

Ve výběhu se žirafy opět setkaly s některými ze svých sousedů, například s antilopou losí Klaudií, kterou, znáte z kampaně Seznamte se! Kromě oblíbených "losek" jsou již ve výběhu také otužilé zebry Grévyho. Ostatní osádka výběhu zatím vyráží pouze na dvorky u stájí. Chovatelé musí počkat do zhruba poloviny dubna, až se počasí definitivně umoudří.

Ani žirafy zatím nechodí do výběhu pravidelně. Jejich vycházky jsou sice častější, nicméně vždy záleží na tom, zda je venkovní teplota dostatečná.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní