Africké panorama ožilo

Novinky u zvířat

21. 03. 2012


Žirafy ve venkovní expozici od soboty 17. března 2012

Foto: Josef Sebíň, Zoo PrahaFoto: Josef Sebíň, Zoo Praha

Foto: Josef Sebíň, Zoo PrahaKrásné počasí poloviny března přesvědčilo chovatele k tomu, aby vypustili žirafy na první letošní procházku. Apolenka a Vincek si ven vyrazili vůbec poprvé v životě. Zatímco Apolenka odešla ze stáje spořádaně s ostatními, Vincka museli chovatelé dlouho přemlouvat. Slunečnou sobotu si ale nakonec oba užili.

První výlet byl ve znamení opatrného prozkoumávání okolí vstupního koridoru. Johan sledoval návštěvnické vyhlídky, z nichž žirafí promenádě přihlížely stovky návštěvníků, samice zvědavě nahlížely do krmelců a osmělovaly se k vycházce do pětihektarové pláně.

Ve výběhu se žirafy opět setkaly s některými ze svých sousedů, například s antilopou losí Klaudií, kterou, znáte z kampaně Seznamte se! Kromě oblíbených "losek" jsou již ve výběhu také otužilé zebry Grévyho. Ostatní osádka výběhu zatím vyráží pouze na dvorky u stájí. Chovatelé musí počkat do zhruba poloviny dubna, až se počasí definitivně umoudří.

Ani žirafy zatím nechodí do výběhu pravidelně. Jejich vycházky jsou sice častější, nicméně vždy záleží na tom, zda je venkovní teplota dostatečná.


Mládě trichy orlího je odchováváno uměle směsí zejména papáji, banánu, instantní směsi pro lorie a dokrmovací směsi s přídavkem podpůrných látek. Aktuálně váží více než 600 gramů. Chovatelé jej krmí i v nočních hodinách. Protože přijímá převážně ovoce a má rychlé trávení, mohlo by při déle trvající pauze hladovět a ztrácet na váze. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha

Z vůbec prvního odchovu trichy orlího v zoologických zahradách v kontinentální Evropě se v těchto dnech raduje Zoo Praha. Po celém světě se tito vzhledem velmi zvláštní papoušci chovají v zoo jen vzácně. Mláděti odchovávanému v...

První fotografii samečka sitatungy západoafrické pořídil veterinář během preventivní prohlídky hned v den porodu. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha

První měsíce roku jsou období, kdy se v Zoo Praha rodí mláďata různých druhů antilop. Tento týden přišli na svět samečci sitatungy západoafrické a buvolce běločelého, další přírůstky očekáváme.
Přihlášení k newsletteru