Pražské gorily si užívají jaro

Novinky u zvířat

27. 03. 2012


Pátek 23. března 2012

Slunečné počasí a příjemné teploty vylákaly do venkovního počasí i pražskou gorilí rodinku. Zatímco Richard se už tradičně podíval jen na krajíček, ostatní členové tlupy si nadšeně užívali slunce i mladé trávy.

Celý prostor patřil Shindě. Stejně jako ve vnitřní expozici, také ve výběhu musí mít hlavní slovo mezi samicemi. Hlavní starostí tak pro ní bylo zjednat si na prosluněné strání pořádek. Vylezla na parkos, rozhlédla se, aby se ujistila, že žádné cizí nebezpečí nikde nečíhá, a ihned se oddala hledání připravené zeleniny v trávě.

To Kiburi tentokrát takovým sebevědomím neoplýval - držel se na zádech mámy Kijivu a čekal, co přijde. Jakmile zjistil, že je vše v pořádku, vydal se i on ochutnávat výhonky trávy. Tato Kiburiho nepřítomnost tentokrát vůbec nevyvedla z míry staršího samce Tatu. Právě jemu udělala první jarní procházka zjevně největší radost, a tak létal výběhem jako smyslů zbavený a snažil se provokovat ke hrám všechny od Kamby po Bikiru.

Právě Bikira se stala nejčastějším terčem jeho her a i ona se ve výběhu cítila zjevně výborně. Sbírala krmení stejně jako ostatní, hrála si s mláďaty a užívala si sluníčka.

Gorilí výběh zůstává v hezkém počasí pro zvířata nadále otevřený. Je ale pouze na nich, kdy se ven vypraví. Budete-li mít štěstí, jistě je na houpačkách a lanech svažitého výběhu zastihnete!


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní