Pražské gorily si užívají jaro

Novinky u zvířat

27. 03. 2012


Pátek 23. března 2012

Slunečné počasí a příjemné teploty vylákaly do venkovního počasí i pražskou gorilí rodinku. Zatímco Richard se už tradičně podíval jen na krajíček, ostatní členové tlupy si nadšeně užívali slunce i mladé trávy.

Celý prostor patřil Shindě. Stejně jako ve vnitřní expozici, také ve výběhu musí mít hlavní slovo mezi samicemi. Hlavní starostí tak pro ní bylo zjednat si na prosluněné strání pořádek. Vylezla na parkos, rozhlédla se, aby se ujistila, že žádné cizí nebezpečí nikde nečíhá, a ihned se oddala hledání připravené zeleniny v trávě.

To Kiburi tentokrát takovým sebevědomím neoplýval - držel se na zádech mámy Kijivu a čekal, co přijde. Jakmile zjistil, že je vše v pořádku, vydal se i on ochutnávat výhonky trávy. Tato Kiburiho nepřítomnost tentokrát vůbec nevyvedla z míry staršího samce Tatu. Právě jemu udělala první jarní procházka zjevně největší radost, a tak létal výběhem jako smyslů zbavený a snažil se provokovat ke hrám všechny od Kamby po Bikiru.

Právě Bikira se stala nejčastějším terčem jeho her a i ona se ve výběhu cítila zjevně výborně. Sbírala krmení stejně jako ostatní, hrála si s mláďaty a užívala si sluníčka.

Gorilí výběh zůstává v hezkém počasí pro zvířata nadále otevřený. Je ale pouze na nich, kdy se ven vypraví. Budete-li mít štěstí, jistě je na houpačkách a lanech svažitého výběhu zastihnete!


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní