Očekáváme narození dvou žirafích mláďat

Novinky u zvířat

17. 01. 2012


Porod žirafy Elišky mohou lidé sledovat online na portálu TN.cz.

Nora se svým posledním potomkem Jakubem. Foto: Jaroslav Šimek, Zoo Praha Nora se svým posledním potomkem Jakubem. Foto: Jaroslav Šimek, Zoo Praha Pražská zoologická zahrada v těchto dnech napjatě očekává příchod dvou mláďat ve stádu žiraf Rothschildových. Samice Nora, která se proslavila v kampani Seznamte se!, by měla rodit každým dnem. V těsném závěsu se za ní drží zkušená žirafí matka Eliška, která bude rodit ve speciálně upraveném boxu, na který míří dvě kamery. Diváci tak budou mít možnost sledovat příchod nového žirafího mláděte na vlastní oči v přímém přenosu.  

„Nora je vzorná a starostlivá matka, která úspěšně odchovala tři potomky. Posledním jejím mládětem byl sameček Jakub, který se narodil v červenci roku 2010, a proslavil se díky filmu Život v jednom dni. Dalšího Nořina potomka můžeme očekávat již velmi brzy,“ přisvědčuje kurátor kopytníků Jan Marek a dodává: „Hned po Noře by měla rodit Eliška, která v přímém přenosu už porodila dva zdravé samečky. Proto jsme se rozhodli, zprostředkovat divákům i tentokrát výjimečný zážitek příchodu žirafího mláděte na svět.“ 

Nainstalované kamery přenášejí dva pohledy do boxu, kde Eliška nocuje. Ráno se matka pěti mláďat přidá ke stádu a kolem půl třetí odpoledne se do stáje opět vrací. Co přesně se v „žirafinci“ děje, si mohou lidé prohlédnout na webovém portále TN.cz na adrese www.tn.cz/zirafa, kam se snadno dostanou i z webových stránek Zoo Praha.

Eliška ve speciálně snímaném boxu přivedla na svět v roce 2009 Jiříka a v roce 2010 Joela. Zda to bude i tentokrát žirafí sameček se diváci dozvědí hned poté, co se mládě po porodu postaví na nohy, což většinou trvá jen necelou hodinu.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní