Máme další mládě roku 2012!

Novinky u zvířat

09. 01. 2012


Paovce hřivnatá

Novoroční přírůstek jsme zaznamenali i ve stádu paovcí, kde se v úterý 3. ledna 2012 narodilo mládě. Přišlo na svět přímo ve výběhu, takže jste i vy mohli sledovat jeho první krůčky. Nyní už vesele pobíhá s ostatními a drží se v blízkosti samce a samice.

Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.

 Paovce hřivnatá – mládě a jeho rodiče, foto © Tomáš Adamec


Starší mládě samice Lilly už si zvědavě prohlíží své okolí a občas se snaží podle slov chovatelů i hmatem zkoumat předměty v expozici. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy mohou v těchto dnech návštěvníci pozorovat nedávno narozená mláďata kotulů veverovitých. Kotulí skupina v Zoo Praha tak nyní čítá již patnáct členů.

Samec Pat se v Zoo Praha stal otcem čtyř mláďat: samečků Akima a Flina a také dvojčat, která přišla na svět letos. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Dnes dopoledne uhynul v Zoo Praha samec pandy červené Pat. Bylo mu 14 let a tři měsíce.
Přihlášení k newsletteru