Máme další mládě roku 2012!

Novinky u zvířat

09. 01. 2012


Paovce hřivnatá

Novoroční přírůstek jsme zaznamenali i ve stádu paovcí, kde se v úterý 3. ledna 2012 narodilo mládě. Přišlo na svět přímo ve výběhu, takže jste i vy mohli sledovat jeho první krůčky. Nyní už vesele pobíhá s ostatními a drží se v blízkosti samce a samice.

Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.

 Paovce hřivnatá – mládě a jeho rodiče, foto © Tomáš Adamec


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní