Máme další mládě roku 2012!

Novinky u zvířat

09. 01. 2012


Paovce hřivnatá

Novoroční přírůstek jsme zaznamenali i ve stádu paovcí, kde se v úterý 3. ledna 2012 narodilo mládě. Přišlo na svět přímo ve výběhu, takže jste i vy mohli sledovat jeho první krůčky. Nyní už vesele pobíhá s ostatními a drží se v blízkosti samce a samice.

Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Mláďata paovcí se v Zoo Praha rodí pravidelně. Předchozí přišlo na svět na podzim loňského roku a dnes už vesele pobíhá po svahu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Rodinky paovcí se spokojeně vyhřívá v nečekaně teplých lednových dnech. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha. Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.Dospělý pár můžete zahlédnout při vzájemném laškování. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha.

 Paovce hřivnatá – mládě a jeho rodiče, foto © Tomáš Adamec


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní