Moja oslavila své narozeniny v Cabárcenu

Novinky u zvířat

15. 12. 2011


13. prosince 2011 bylo Moje 7 let

Moja v Cabárcenu, foto (c) Jana HajduchováMoja v Cabárcenu, foto (c) Jana HajduchováMoja dnes oslavila spolu s novou rodinou své 7. narozeniny v Cabárcenu. Na rozdíl od chladné prosincové Prahy je španělské podnebí vlídnější a hostina se tak mohla konat ve venkovním výběhu před zraky návštěvníků.

Gorily dostaly mango, datle a vařenou kukuřici, které se zde běžně nepodávají. Moja si své mango odnesla na parkosy, kde si ho vychutnala. Ještě dlouho poté, co ho dojedla, si olizovala prsty.

Do venkovního výběhu byly také jako dárky umístěny krabice plné dobrot. Skoro všechny snědli Niky a Chelewa. Moja se tak vlastně mohla cítit jako v Praze, kde při oslavách přednostně konzumují Richard a Shinda.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní