Tano se ukáže návštěvníkům stuttgartské zoo

Novinky u zvířat

09. 12. 2011


Čtvrtek 8. prosince 2011

Od čtvrtka se bude Tano pravidelně ukazovat návštěvníkům stuttgartské zoo Wilhelma. Chovatelé ho budou zhruba třikrát denně nosit na krmení do vnitřní expozice pavilonu. Přesné časy nejsou dané, bude záležet na Tanových potřebách. Největší šance vidět ho jsou ale jistě kolem poledního. 

Foto © Wilhelma / Th. BauerFoto © Wilhelma / Th. Bauer

Foto © Wilhelma / Th. Bauer


Tano už dokáže udržet hlavičku ve vzpřímené poloze a občas se už zvedá a chce sedět. Je nesmírně aktivní a za pomoci chovatelů se pokoušel už o první krůčky. Aktuálně váží 3300 gramů. S chovatelkami čile komunikuje a z jejich blízkosti je nadšený.

 


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní