Moja zkoumá pavilon v Cabárcenu

Novinky u zvířat

02. 12. 2011


Čtvrtek 1. prosince 2011

Moja dnes opět navštívila vnitřní expozici pavilonu goril ve španělském Cabárcenu. Zítra se poprvé setká tváří v tvář s gorilím samcem Nikym!

Ve čtvrtek měla Moja opět možnost si prohlédnout pavilon. Nejdříve zamířila k mřížím, za nimiž ji pozorovaly ošetřovatelky, a vzala si od nich několik oříšků. Pak si vybrala několik velkých větví a odtáhla si je do své ubikace, nakonec se jí ale ve velkém prostoru zalíbilo natolik, že se nechtěla vrátit zpátky.

 

Moja v Cabárcenu, foto © Jana Hajduchová

 Aktuality a zajímavosti sledujte na profilu Pomáháme gorilám.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní