Moja zkoumá pavilon v Cabárcenu

Novinky u zvířat

02. 12. 2011


Čtvrtek 1. prosince 2011

Moja dnes opět navštívila vnitřní expozici pavilonu goril ve španělském Cabárcenu. Zítra se poprvé setká tváří v tvář s gorilím samcem Nikym!

Ve čtvrtek měla Moja opět možnost si prohlédnout pavilon. Nejdříve zamířila k mřížím, za nimiž ji pozorovaly ošetřovatelky, a vzala si od nich několik oříšků. Pak si vybrala několik velkých větví a odtáhla si je do své ubikace, nakonec se jí ale ve velkém prostoru zalíbilo natolik, že se nechtěla vrátit zpátky.

 

Moja v Cabárcenu, foto © Jana Hajduchová

 Aktuality a zajímavosti sledujte na profilu Pomáháme gorilám.


Do Austrálie odcestovalo celkem sedm varanů komodských, pět samců a dvě samice. Na snímku jedno ze zvířat přenášejí kurátor chovu plazů Petr Velenský a vrchní chovatel Zdeněk Kymla. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Sedm varanů komodských odchovaných v Zoo Praha v pořádku dorazilo do australského města Adelaide. Po karanténě budou distribuováni do dalších zoo, kde je budou chovat buď jednotlivě, nebo je spárují s varany dovezenými ze...

Do Zoo Praha přicestoval z Francie tříletý samec hrocha. Foto: Roman Vodička, Zoo Praha

Zoo Praha získala ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse nového hrocha. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco [čeko] na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října. Zatím zůstává v zázemí.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní