Moja zkoumá pavilon v Cabárcenu

Novinky u zvířat

02. 12. 2011


Čtvrtek 1. prosince 2011

Moja dnes opět navštívila vnitřní expozici pavilonu goril ve španělském Cabárcenu. Zítra se poprvé setká tváří v tvář s gorilím samcem Nikym!

Ve čtvrtek měla Moja opět možnost si prohlédnout pavilon. Nejdříve zamířila k mřížím, za nimiž ji pozorovaly ošetřovatelky, a vzala si od nich několik oříšků. Pak si vybrala několik velkých větví a odtáhla si je do své ubikace, nakonec se jí ale ve velkém prostoru zalíbilo natolik, že se nechtěla vrátit zpátky.

 

Moja v Cabárcenu, foto © Jana Hajduchová

 Aktuality a zajímavosti sledujte na profilu Pomáháme gorilám.


Již třetí generaci jediného jedovatého hada žijícího na našem území – zmije obecné – odchovává v těchto dnech Zoo Praha. Její chovatelé se v zázemí starají o dvoutýdenní, zhruba dvaceticentimetrová mláďata, která se...

Snímek z pokusu o spojování sloní rodiny: zleva slonice Tamara, mladý sameček Max, starší letošní slůně Lakuna, mladší Amalee, její matka Janita a zcela vzadu sameček Rudi. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Často se nás ptáte, zda a kdy dojde k opětovnému spojení starších slůňat Maxe a Rudiho s matkami Janitou a Tamarou. Celou situaci podrobně rozebral vrchní chovatel slonů Martin Kristen.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní