Tano se má ve Stuttgartu dobře

Novinky u zvířat

15. 11. 2011


Odchod Moji se opět přiblížil

Gorilí sameček, který se v Zoo Praha narodil minulé úterý, byl včera převezen do „gorilí školky“ v německém Stuttgartu. Stalo se tak poté, co jej jeho matka Bikira nepřijala a v pátek nevyšly ani dva pokusy jí mládě přiložit.

Ještě na českém území dostal včera sameček jméno „Tano“, což ve svahilštině znamená „pátý“.

„Naším cílem je, aby z Tana vyrostl pokud možno plnohodnotný gorilí samec,“ zdůraznil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Ve Stuttgartu pro to budou ty nejlepší podmínky, a to jednak díky tamním bohatým zkušenostem, jednak díky gorilí skupině s potenciálem mládě přijmout.“

Tano již nemusí být v inkubátoru. Foto: Miroslav Bobek

Během transportu již Tano nebyl v inkubátoru. Ve svém náručí jej vezl Miroslav Hmirák, který se o něj staral již od prvních hodin po narození. Kvůli chladnému počasí měl Tano na sobě i svetřík a čepičku.

Ve Stuttgartu se nyní o pražského samečka nepřetržitě starají dvě chovatelky. Po dvoutýdenní karanténě ho začnou ukazovat tamním gorilám. Současně dostanou šanci Tana spatřit i návštěvníci.

„První noc ve Stuttgartu měl Tano výbornou,“ sdělila do Prahy dnes ráno dr. Marianne Holtkötter, „a za dobu svého pobytu zde vypil už 290 mililitrů mléka.“

¨

Tano v náručí chovatelek. Foto: Miroslav Bobek

Situace v pražské skupině goril nyní umožňuje uspíšit odchod Moji do španělského Cabárcena. Tento víkend tak bude pravděpodobně poslední, kdy budou mít návštěvníci možnost ji vidět.

15. listopadu 2011


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní