Nejslavnější gorila ještě zůstane v Praze

Novinky u zvířat

16. 10. 2011


Prohlášení ředitele zoo - neděle 16. října 2011

Letecký transport Moji z Prahy do španělského Cabárcena, který byl naplánován na pondělí 17. října, jsme se rozhodli odložit.

Moja začala být apatická, má rýmu a je u ní podezření na virózu horních cest dýchacích. Její imobilizace a přeprava by tak mohly být spojeny se zvýšeným rizikem. Navíc by hrozilo, že se nakazí i gorily z cabárcenské skupiny.

Náhradní termín přesunu Moji do Španělska teprve bude stanoven. Aby však měla dost času na rekonvalescenci, nebylo by vhodné jej uskutečnit v nejbližších týdnech. Současně se blíží porod Bikiry – a jak se zdá, může k němu dojít i výrazně dříve, než jsme očekávali. Tyto okolnosti situují odchod Moji patrně až na jaro příštího roku.

Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní