Navštivte Moju!

Novinky u zvířat

02. 10. 2011


Za Mojou se v neděli 2. října 2011 spolu se stovkami jejích příznivců vypravila i Lucie Bílá. Před Mojiným odjezdem do španělského Cabárcena tak začal týden loučení. Zoo Praha při této příležitosti nabízí speciální upomínkové předměty.

Nejslavnější česká gorila se v neděli 2. října oficiálně rozloučila se svým domovem. Lucie Bílá, která Moje propůjčila svůj hlas na CD gorilích pohádek Moja a páv a Moja, Tatu a tiplíci, jí předala spolu s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem cestovní pas a při loučení uvedla: „Je mi líto, že Moja  opouští pražskou zoo, ale na druhou stranu také vím, že jde za mužským. Proto jí přeji velkou lásku, která hory přenáší.“  Zdravici zprostředkovaně pronesla také kmotra Moji Dagmar Havlová.

"Podařilo se nám zajistit, že Moja poletí do Španělska za velmi výhodných podmínek letadlem,“ oznámil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Přesný termín jsme se však rozhodli nesdělovat, protože se obáváme příliš velkého zájmu médií i veřejnosti, který by pro hladký průběh transportu mohl být komplikující.“

Vedení Zoo Praha doporučuje, aby se zájemci přišli na Moju podívat v týdnu mezi 3. a 9. říjnem, bude ovšem možnost ji vidět ještě přinejmenším po část týdne následujícího.

Návštěvníci zoologické zahrady mají také od začátku září možnost napsat Moje dopis na rozloučenou.  Do dnešního dne je popsáno už více než 180 metrů papíru!

V rámci loučení s Mojou lze v areálu Zoo Praha zakoupit speciální lentikulární pohlednice, na kterých je Moja zachycena jako mládě a dnes, velkoformátový nástěnný kalendář s fotografiemi za uplynulých šest let, nebo symbolický bílý kapesník s výšivkou Moji.

Část výtěžku z vybraných produktů putuje na sbírkové konto Pomáháme jim přežít, ze kterého financuje Zoo Praha projekty na ochranu ohrožených druhů. Ve střední Africe například v současnosti probíhá distribuce pohádkových knih o gorilách, které pomáhají tamním dětem vytvořit si pouto ke gorilám a chránit je.

Lucie Bílá s Miroslavem Bobkem předali Moje cestovní pas. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

 

Moja. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

Adiós, Mojo! Foto: Tomáš adamec, Zoo Praha. Zakoupit kapesníček.


Chovatel Jiří Eliáš šplhá k hnízdům zejozobů asi do výšky pěti metrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Balancují vysoko ve větvích, za každého počasí, občas s kbelíkem v ruce. Díky obětavosti chovatelů a jejich pravidelným výškovým kontrolám hnízd vyrostlo v Zoo Praha už více než 40 mláďat zejozoba afrického přímo pod...

Samec želvy pinzónské Antonio patří díky svému původu k jedněm z nejvzácnějších zvířat v Zoo Praha. Povahou je rváč a provokatér a taky rád po svém upravuje zeleň v pavilonu. Na snímku ovšem spořádaně konzumuje kadeřávek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Velké želvy s prvním ochlazením přestávají chodit na pastvu ven, chovatelé jim proto štavnatou trávu nahrazují pravidelným přísunem listové zeleniny. Želví samci Eberhard a Antonio si navíc dokážou sami přilepšit...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní