Ferdinand je rekordmanem

Novinky u zvířat

06. 09. 2011


Dikobraz srstnatonosý Ferdinand je oficiálně nejstarším dikobrazem planety!

Dikobraz srstnatonosý Ferdinand oslavil 16. srpna 2011 ve velkém stylu své 30. narozeniny. Aby také ne, stejně jako zaměstnanci zoo dobře věděl, že je nejstarším žijícím dikobrazem na světě.

 Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Několik dní po oslavě však přišlo oficiální potvrzení z Agentury Dobrý den. Ta Ferdinandovi přiznala jeho prvenství a zapsala jej do České knihy rekordů.

Až příště půjdete kolem jeho nenápadného výběhu u pavilonu Sečuán, zajděte se na Ferdinanda podívat do proskleného doupěte, kde jako noční živočich tráví spánkem většinu dne. Jak často se potkáte se světovým rekordmanem?


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní