Ferdinand je rekordmanem

Novinky u zvířat

06. 09. 2011


Dikobraz srstnatonosý Ferdinand je oficiálně nejstarším dikobrazem planety!

Dikobraz srstnatonosý Ferdinand oslavil 16. srpna 2011 ve velkém stylu své 30. narozeniny. Aby také ne, stejně jako zaměstnanci zoo dobře věděl, že je nejstarším žijícím dikobrazem na světě.

 Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Několik dní po oslavě však přišlo oficiální potvrzení z Agentury Dobrý den. Ta Ferdinandovi přiznala jeho prvenství a zapsala jej do České knihy rekordů.

Až příště půjdete kolem jeho nenápadného výběhu u pavilonu Sečuán, zajděte se na Ferdinanda podívat do proskleného doupěte, kde jako noční živočich tráví spánkem většinu dne. Jak často se potkáte se světovým rekordmanem?


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní