Ferdinand je rekordmanem

Novinky u zvířat

06. 09. 2011


Dikobraz srstnatonosý Ferdinand je oficiálně nejstarším dikobrazem planety!

Dikobraz srstnatonosý Ferdinand oslavil 16. srpna 2011 ve velkém stylu své 30. narozeniny. Aby také ne, stejně jako zaměstnanci zoo dobře věděl, že je nejstarším žijícím dikobrazem na světě.

 Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Několik dní po oslavě však přišlo oficiální potvrzení z Agentury Dobrý den. Ta Ferdinandovi přiznala jeho prvenství a zapsala jej do České knihy rekordů.

Až příště půjdete kolem jeho nenápadného výběhu u pavilonu Sečuán, zajděte se na Ferdinanda podívat do proskleného doupěte, kde jako noční živočich tráví spánkem většinu dne. Jak často se potkáte se světovým rekordmanem?


Houbožravé želvy dlaždicovité jsou svým založením spíše konzervativní, takže k novince v podobě václavek byly nejprve nedůvěřivé. Rychle jim ale zachutnaly, a teď tomuto druhu houby dokonce dávají přednost před oblíbenou hlívou. Foto: Nataša Velenská, Zoo Praha

Houbařská vášeň typická pro český národ má své paralely i ve světě zvířat. Tak například jídelníček klokánků krysích a králíkovitých nebo želv dlaždicovitých tvoří z velké části hlíva a žampióny.

Chovatel Jiří Eliáš šplhá k hnízdům zejozobů asi do výšky pěti metrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Balancují vysoko ve větvích, za každého počasí, občas s kbelíkem v ruce. Díky obětavosti chovatelů a jejich pravidelným výškovým kontrolám hnízd vyrostlo v Zoo Praha už více než 40 mláďat zejozoba afrického přímo pod...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní