Narodilo se mládě ovce aljašské!

Novinky u zvířat

28. 08. 2011


Novinky z 25. srpna 2011

 • Ve čtvrtek 25. srpna přišla z Liberce nová samice velblouda.
 • V neděli 21. srpna se narodila ovce aljašská. Tyto bíle zbarvené ovce najdete ve výběhu přímo pod rozhlednou Obora. Mládě je vůbec první ovcí aljašksou narozenou v Zoo Praha!
 • 5 čerstvě vylíhlých varanů komodských žije. 4 jsou zcela v pořádku, 1 je menší.
 • Poprvé se u nás vylíhli leguánci pruhoocasí. Jde o první odchov nejen u nás, ale asi i v celé Evropě. Rozcházíme se s údaji z literatury, které říkají, že inkubace je 32 dní. U nás to bylo 53 dní. Dospělá zvířata můžete vidět v teráriu Sonora v rámci Pavilonu kočkovitých šelem.
 • Zejozobové snesli další vejce. Letos jsme se stali třetí zahradou v Evropě, kde se zejozoba povedlo odchovat.
 • Vylétlo 10 mláďat špačků rudookých.

Mládě ovce aljašské. Foto: Jozef Sebíň


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní