Které z deseti vybraných jmen získá hroší mládě?

Novinky u zvířat

15. 08. 2011


Zveřejňujeme výběr 10ti jmen pro malého hrocha, které jste navrhovali na serveru Blesk.cz a na facebookovém profilu Zoo Praha.

Venda, Toník, František, Vlastík ale například i Buřtík, to jsou jen některé ze stovek návrhů jmen pro desetitýdenního potomka samice Marušky a samce Slávka, nejmladšího hrocha obojživelného v pražské zoo. Do výběru jména jednoho z nejatraktivnějších mláďat tohoto léta se zapojili čtenáři serveru Blesk.cz a facebookového profilu Zoo Praha.

„Když jsem procházel návrhy na jméno hrošího samečka, zaujalo mě jméno Váleček. To zní dobře! Ale co by na to asi řekl kmotr, jímž je Marek Eben?poznamenává ředitel Zoo Praha, Miroslav Bobek. „V každém případě mě potěšilo, že se tento návrh objevil i ve výběru našich chovatelů.“

Chovatelé Zoo Praha předurčili malému hrochovi jedno jméno z tohoto seznamu TOP 10:
 
1.       Váleček
6.       Šiška
2.       Pepan
7.       Jožin
3.       Véna
8.       Oliver
4.       Kryšpín
9.       Vincent
5.       Sumo
10.     Kubík

 

Na webových stránkách www.blesk.cz bude možné tipovat vítězné jméno. To zveřejní v neděli 21. srpna 2011 ve 14 hodin kmotr malého hrocha, moderátor Marek Eben. Křest nejmladšího hrocha obojživelného v Zoo Praha proběhne u venkovní expozice Pavilonu velkých savců.

 

15. srpna 2011


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní