Jméno pro hrocha

Novinky u zvířat

03. 08. 2011


Vyberte jméno pro hrošího samečka!

Sameček hrocha obojživelného se narodil 8. června a okamžitě se zařadil k nejpopulárnějším mláďatům v Zoo Praha. Nyní má veřejnost možnost zapojit se do výběru jeho jména: návrhy je možné zasílat do pátku 12. srpna 2011 prostřednictvím internetové stránky www.blesk.cz. Autor vítězného návrhu si navíc odnese zajímavé ceny. Společnost Ipodec se rozhodla umožnit vítězi strávit den na popelářském voze obsluhujícím Zoo Praha. Zahradu si tak užije z nového úhlu pohledu, podobně jako další místa Prahy. Od Zoo Praha pak autor vítězného jména získá roční vstupenku do zoo.

 „Z navržených jmen nejprve vybereme deset nejhezčích a nejvhodnějších. Ta zveřejníme v pondělí 15. srpna a čtenáři pak budou moci tipovat, které z nich nakonec zvítězí. Samozřejmě tímto hlasováním mohou ovlivnit i náš konečný výběr. Jméno oznámíme při křtu mláděte v neděli 21. srpna. Jeho kmotry budou Marek Eben a rovněž představitel společnosti Ipodec, pan Karel Vančura,“ doplnil Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Mládě je již druhým synem známého samce Slávka a samice Marušky. Přestože chov hrochů obojživelných v Zoo Praha začal už roku 1933, prvního mláděte se návštěvníci dočkali až v roce 1978. I dnes je každý odchov považován za významný chovatelský úspěch.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní