Jméno pro hrocha

Novinky u zvířat

02. 08. 2011


Vyberte jméno pro hrošího samečka!

Sameček hrocha obojživelného se narodil 8. června 2011 a okamžitě se zařadil k nejpopulárnějším mláďatům v Zoo Praha. Nyní má veřejnost možnost zapojit se do výběru jeho jména: návrhy je možné zasílat do pátku 12. srpna prostřednictvím internetové stránky www.blesk.cz. Autor vítězného návrhu si navíc odnese zajímavé ceny. Společnost Ipodec se rozhodla umožnit vítězi strávit den na popelářském voze obsluhujícím Zoo Praha. Zahradu si tak užije z nového úhlu pohledu, podobně jako další místa Prahy. Od Zoo Praha pak autor vítězného jména získá roční vstupenku do zoo.

 „Z navržených jmen nejprve vybereme deset nejhezčích a nejvhodnějších. Ta zveřejníme v pondělí 15. srpna a čtenáři pak budou moci tipovat, které z nich nakonec zvítězí. Samozřejmě tímto hlasováním mohou ovlivnit i náš konečný výběr. Jméno oznámíme při křtu mláděte v neděli 21. srpna. Jeho kmotry budou Marek Eben a rovněž představitel společnosti Ipodec, pan Karel Vančura,“ doplnil Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Mládě je již druhým synem známého samce Slávka a samice Marušky. Přestože chov hrochů obojživelných v Zoo Praha začal už roku 1933, prvního mláděte se návštěvníci dočkali až v roce 1978. I dnes je každý odchov považován za významný chovatelský úspěch.

Hledáme jméno pro samečka hrocha. Foto: Miroslav BobekHledáme jméno pro samečka hrocha. Foto: Miroslav Bobek

Hledáme jméno pro samečka hrocha. Foto: Miroslav Bobek


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní