Narodily se hutie

Novinky u zvířat

22. 06. 2011


Čtyři mláďata jsou již k vidění

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecDoslova zmenšeniny dospělých hutií-konga (hutií stromových) mohou vidět návštěvníci v jejich expozici v horní části zoo (nad expozicí vyder). Dvě mláďata se narodila 15. 6., další dvě 20. 6. 2011. Hutie je hlodavec o hmotnosti od 4 do 7 kg, s délkou těla 30 až 50 cm. Její potravou jsou jak rostliny, tak i živočichové. Nejčastěji však listy, výhonky, plody, pupeny, drobní živočichové (hmyz apod.).

Samice je březí 110-140 dní a rodí nejčastěji dvě, výjimečně až 6 mláďat. Jsou dobře vyvinutá a brzy po narození dovedou běhat a začínají šplhat.

Rodiče našich hutií pocházejí přímo z Kuby.

27. června 2011

Narodily se hutie


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní