Narodily se hutie

Novinky u zvířat

22. 06. 2011


Čtyři mláďata jsou již k vidění

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecDoslova zmenšeniny dospělých hutií-konga (hutií stromových) mohou vidět návštěvníci v jejich expozici v horní části zoo (nad expozicí vyder). Dvě mláďata se narodila 15. 6., další dvě 20. 6. 2011. Hutie je hlodavec o hmotnosti od 4 do 7 kg, s délkou těla 30 až 50 cm. Její potravou jsou jak rostliny, tak i živočichové. Nejčastěji však listy, výhonky, plody, pupeny, drobní živočichové (hmyz apod.).

Samice je březí 110-140 dní a rodí nejčastěji dvě, výjimečně až 6 mláďat. Jsou dobře vyvinutá a brzy po narození dovedou běhat a začínají šplhat.

Rodiče našich hutií pocházejí přímo z Kuby.

27. června 2011

Narodily se hutie


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní